Pražané vrátili gólovou nadílku i s úroky.

V prvním vyřazovacím zápase začala obě mužstva opatrně, domácí možná až ustrašeně, kdy se v jejich hlavách proháněl strašák Teď nebo Nikdy. Ať ten, nebo onen, svazoval jim nohy a sypal písek pod brusle – alibisticky řečeno.

Z toho také vznikla jejich první velká chyba ve středním pásmu. Zatímco domácí hráli v početní výhodě (Vošahlík sahal po Vraníkovi tak intenzivně, až byl poslán z ledu za držení), zachytil soupeř rozehrávku a Polášek hasil šanci osamělého jezdce s pukem na holi nedovoleným způsobem. Rozhodčí zděšeně zalomil rukama a navíc je zkřížil nad hlavou – trestné střílení!

Aréna ztichla, Tookan se rozletěl vstříc kleci. Jeho pohyb byl však na Čejku poněkud pomalý a to černé kukaččí vejce za záda nepustil. Oběma střídačkami to zahučelo – na jedné v dur, na druhé v moll. V dalších minutách si ale už v těch radostnějších tóninách notovali hosté.

V jedenácté minutě se domácí nadechovali k útoku, když tu jim v tom nedovoleně zabránil Švehlík. Vraníci ovšem už druhou přesilovku první třetiny pojali poněkud profesorsky. A tak se hosté nenechali dvakrát pobízet a své oslabení využili ke skórování Benešem, po asistenci Daniela. Na střelu z úhlu ke vzdálenější tyči Čája nedosáhl - 0:1. Když už se domácí dostali do střelecké příležitosti, tak skončil puk  na tyči – jako výstavní břevno P. Nováka, nebo Přeučil jakoby slatiňanské útočníky přeškolil svými zákroky na neškodné ostřelovače.

Ve druhé třetině dostali domácí opět školení, tentokrát z bleskového využití početní výhody při vyloučení M. Harsy. Po vyhraném vhazování Tookany se po 10 sekundách trvání přesilovky dostal puk do sítě domácích po ose Vlasatý - Beneš. Prvně jmenovaný (ano, nejedná se o téhož hráče) si v klidu nikým neobtěžován nabruslil za bránu a připravil lahůdkovou „gólovku“ opět osiřelému střelci, teď již druhého gólu hostů.

Další oslabení již Vraníci přestáli bez úhony a tak se šlo do „kabin“ za stavu 0:2.

Do třetí třetiny šly obě mužstva s úplně odlišnou taktikou. Hosté trpělivě čekali na chyby soupeřů, které by mohli díky dobré střelecké formě potrestat, zatímco domácí vrhli všechno (obrazně řečeno) do útoku. Jako správnou se ukázala býti strategie hostí. Postupně navyšovali skóre až na konečných 0:5. Hattrickem se blýsknul poslední trefou zápasu Beneš, který si celkem připsal čtyři kanadské body do osobních statistik.

Semifináloví soupeři HC Tookani (v této sestavě), třeste se!

Škoda jen, že si v tak příhodný čas nenašlo cestu do ochozů stadionu více fanoušků hokeje. Ojedinělí diváci (až na čestné výjimky) totiž připomínali supy na konári, kterak vyhlížejí blížící se konec vraníka. A tak si fandění obstarávali chlapci na střídačkách sami.

Po zápase se zdravá jádra mužstev přesunula k malému posezení u lahodného moku s kusem toho žvance … Vždyť máme před sebou dlouhý víkend.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.