Úvodní duel sezóny

V prvním zápase sezóny čekal Tookany soupeř, před kterým je nutno mít velký respekt. Pixla, jakožto vítěz posledních dvou ročníků, určitě v této sezóně pomýšlí na dovršení „zlatého hattricku“.
Zápas se odehrával v Praze -Letňanech v sobotních odpoledních hodinách, a tak si do hlediště našlo cestu, krom jednoho skalního fanouška Pixly (aktuálně farníka Kobylis :o), i dost fanoušků domácích.
Utkání zahájila Pixla mohutným náporem, který vyústil ve vedoucí branku. Po vyhraném vhazování v útočné třetině pálil od modré nechytatelně Dufek.

Vyrovnávací branka padla při vyloučení hostí, a ta jako by domácí nakopla. Vývoj zápasu otočili během 7 minut na 4:1. Do konce  první třetiny se ale ještě prosadil hostující Línek, který byl největším nebezpečím pro domácího brankáře téměř po celý zápas.

Ve druhé třetině se opět jako první prosadila Pixla, svou druhou branku vstřelil Línek. Pak ale jako by Pixle hrající na dvě pětky začaly docházet síly. Domácí naopak využívali plné tři útoky k udržování vysokého tempa hry. Ve druhé třetině Tookani přidali další 3 góly a do poslední třetiny tak vstupovali se čtyřgólovým náskokem.

Ve třetí třetině došlo ještě k jednomu vyloučení na obou stranách. A oproti dvěma gólům hostů, domácí přidali další tři. Patrně se projevilo, že Pixla nenastoupila v nejsilnější sestavě, zato Tookani využili domácího prostředí a tedy i širší soupisky, která byla navíc od minulé sezóny i částečně obměněná.

Jinak se utkání neslo ve férovém duchu, ke kterému přispívala obě mužstva. Vše vyvrcholilo na pozápasovém posezení, kde jsme přátelsky podiskutovali o proběhlém zápase, o našich hokejových začátcích a současných trénincích a i o tom, že do NHL už to holt většina z nás nedotáhne!

A za sebe ještě podotknu, že pro mě je báječný, když si člověk může zahrát hokej, aniž by se při tom musel bát o své zdraví.

Všem zúčastněným hráčům i fanouškům patří za sobotu dík!