Polička i napotřetí nebodovala

V třetím letošním zápase přijela Polička do Prahy s úmyslem konečně prolomit letošní smůlu a odvézt si první bod (y). Nicméně i Tookani neměli žádnou chuť přerušit svoji vítěznou sérii (jednoho zápasu). Navíc Poličku ještě nikdy neporazili a tak se dal očekávat kvalitní hokej.

Přesto v první třetině byla vidět z obou stran spíše opatrná hra „na jistotu“, zavřená a hlavně neudělat chybu. To se jistě dalo omluvit u Poličáků, kteří nakonec dorazili pouze v 9 do pole, takže pro ně byl důležitý aspekt i šetření sil do třetí třetiny. Ne už tak u Tookanů, kteří do zápasu šli s jasným cílem, přehrát soupeře jak fyzicky tak i herně. Opatrný vstup do zápasu Tookanů se brzy dostavil, hned na začátku druhé minuty Polička vstřelila gól. Tookani během celé první třetiny byli jak bezzubí a nebyli schopni se dostat do nějaké větší šance, kterou by ohrozili soupeřovu branku. Teprve na závěr třetiny se jim podařilo se dostat do šance, ze které vstřelili vyrovnávací gól do šaten.

Jak se ukázalo, tento vyrovnávací gól byl velkou posilou pro Tookany, kteří konečně začali více tlačit na výborného soupeře. Tomu navíc začali ubývat síly. Nicméně v druhé třetině Polička stav 1:1 udržela.

A tak až v průběhu třetí třetiny Tookani otočili průběh utkání ve svůj prospěch.na konečný výsledek na 4:1. Velký obdiv zasluhuje výkon Poličky, která přesto, že hráli v 9 lidech v poli, dokázala být zdatným soupeřem a rozhodně neodevzdala body lehce. Skvělý výkon pak podal brankář Poličky, Josef Dalík.