Balaurům se doma podařilo získat pouze bod

Za poslední tři sezóny si oba celky rozdělily všechny tři možné výsledky. V první sezóně si odvezli z pardubického ledu výhru Klofani, v druhé sezoně vyhráli na chrudimském ledě Balauři a letošní sezůnu se o body oba celky spravedlivě podělily.

Pro chrudimské fanoušky začal zápas opravdu skvěle. Něktěrí fanoušci se ještě ani neusadili a to již v 23. vteřiné otevřel skore po zmatkách v obraně domacích Kolář s asistencí Pavlíka. Balauři se ovšem rychlým a nečekaným startem Klofanů nechali zastračit. Ba naopak. Po této brance si domací lavička dobře uvědomila, že jsou jiź na ledě a ne v kabině a rozjeli svoji ofenzivu. Díky dobrému tlaku hostí jiź v páte minutě vedli Balauři 2:1. Nejprve v druhé minutě nahrál Balaurský nahráváč Tajovský Krištofovi a ten propálil brankáře hostí. V páte minuté to byl sám Tajovský, který našel skulinku v Klofanské brance. Do konce první třetiny zůstalo skore nezměněno.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět Klofani. Vitáček našel před bránou Pivokoňského a skore se tak změnilo na 2:2. Toto byla jediná změna v druhé třetiné. Balauři méli spoustu šancí. K brance ovšem chybělo hokejové štěstíčko. V jednu chvíli už to vypadalo nadejně, kdy se puk potácel na brankovišti směrem za brankovou čáru, ale bránkář hostí náhodou puk zasedl při pádu na zem.

Ve třetí třetině se Balaurům konečně podařilo zlomit skore když ve 33. minutě Teplý našel Balaurského snipera Kvapila a ten zvýšil skore na 3:2. Klofani ovšem znovu ukázali, že nenechají Balarům vedení na dlouho a o 20 vteřin později bodoval Pavlík po přihrávce Vitáčka. Konec zápasu se pomalu blížil a oba celky věděli, že jeden gol můźe zápas rozhodnout. Na obou stranách bylo spoustu šancí. v 35. minutě si Tajovský našel Teplého, který byl sám před branou a měl spoustu času na to, aby puk poslal mezi betony Němečka. Nicméně zápas nebyl u konce a Klofani se nehodlali dát zadarmo. Tři a půl minuty před koncem se Klofanům podařilo vyrovnat na 4:4. Střílel Kolář po přihrávce Korbela.

Skore tak do konce zápasu zůstalo nezměnéno a týmy si odvezly každý po jednom bodu.