Začátek sezóny Zilvaru utekl, potvrdil to i zápas s Balaury

Od prvního domácího zápasu letošní sezóny si rychnovský Zilvar sliboval první letošní body a hlavně zlepšení výkonu, po neoslnivém prvním utkání s Vraníky. Začátek utkání představy splnil do puntíku. V 10. minutě se díky nahozené střele na bránu od Víti Barabáše otevřelo skóre ve prospěch domácích. Za necelou minutu a půl se však skóre srovnalo po brance Kvapila. Úvodní třetina tak skončila nerozhodně. Před druhou částí proběhla na lavičce domácích poměrně hlasitá slova od trenéra Kareše, který nabádal svoje svěřence k aktivnější hře ve středním pásmu a větší střelbě. Z první třetiny si navíc domácí přivedli početní nevýhodu. Balauři hned od prvních vteřin druhé třetiny zařadili druhý rychlostní stupeň a i díky přesilové hře udeřili necelou minutu po hvizdu, kdy se trefil opět Kvapil, aby o další minutu a půl završil svůj hatrick a stanovil na prozatímní skóre 3:1 pro Pardubice. Na to o další minutu odpověděli domácí, kdy po nahrávce Honzy Švarce skóroval Ondra Barabáš. To bylo ovšem gólově od Zilvaru v tomto utkání vše. Další průběh třetiny provázela hra nahoru dolů, ale těžili z toho již jen Balauři, kteří přidali další dvě branky. V čase 20:08 se trefil Ondřej Bažant a v čase 22:21 Vojtěch Oulehla. Po třetině hrůzy svítilo na tabuli nepříznivé skóre 2:5. V posledním dějství se sestava domácích stáhla na dvě pětky a jak je zvykem z ostatním zápasů, tempo i kvalita hry se zvýšila. I přes velký tlak však rychnovští hráči nedokázali již zápas strhnout na svoji stranu a naopak ještě tři minuty před koncem dostali poslední hřebíček do rakve od Vojtěcha Oulehly a tím utkání skončilo 6:2 pro pardubické Balaury.