BK ŘKF Polička si připsala třetí těsnou porážku v řadě

V úvodu zápasu se domácí snažili hlavně neinkasovat a nedopustit tak obvyklý vývoj zápasu. Salaš totiž platí za hokejově vyspělý celek, to i navzdory prozatímnímu umístění v tabulce. Komplikace pro domácí nastala hned v 5. minutě. Na šikovnost soupeře musel zareagovat P. Šimon podražením a jít odpočívat naproti střídačce. Cestou z trestné lavice na střídačku se „stavil“ pomoci svým spoluhráčům, čehož výsledek byl jeho návrat zpět na trestnou, tentokrát pro hákování. Domácí se i tentokrát ubránili. Změnu skóre tak museli obstarat hosté na začátku 11. minuty. To se po nahrávce J. Novotného radoval M. Sedláček 0:1.

Druhou část orámovaly dvě přesilovky, které nabídli hosté domácím. Jak čtenář správně tuší, ke gólům nevedly. Skóre se tak muselo měnit opět na druhé straně. V 18. minutě zaúřadovaly nové akvizice v zelených dresech J. Novotný a A. Matějíček a poslali Salaš do dvoubrankového vedení 0:2. Přestože zejména tato dvojice trýznila domácí obranu po celý zápas, další branku už nepřidala, a proto šlo také o gól vítězný, jak se později ukázalo.

Ve třetí třetině snaha domácích o korekci výsledku gradovala. Na útočné snažení svých kolegů v útoku se v 36. minutě už nemohlo dívat první obranné duo ředkve. D. Soukal vyslal přesný a prudký pas na modrou čáru, kde našel M. Nikla. Ten dal sbohem obráncům a tváří v tvář J. Hladkému v brance hostů byl úspěšný - 1:2. Počet fanoušků v této fázi zápasu atakoval číslovku 5. Mohli tak sledovat marnou snahu domácích o vyrovnání. Nepomohlo dočasné zúžení kádru na 2 lajny, ani hra bez brankáře. Salaš si tak odváží z Poličky 2 cenné body.

Domácí odehráli zápas v souladu se zněním svého nového motta, které zní asi takto: „Tempo a výkonost přizpůsobíme jakémukoliv soupeři tak, abychom o gól prohráli“. Naopak na úspěchu Salaše má bezesporu podíl návrat jeho kapitána Doc. PhDr. Tomáše Petráčka, PhD. ThD., kterého tímto vítáme zpět v kolotoči jménem KAHL. Zápas vyvrcholil příjemným posezením na faře, kde se tradičně podávaly plody pivovaru a uzenářského průmyslu.