První polovinu letošního ročníku KAHL zakončili Vraníci duelem s pardubickou Pikslou.

Obě mužstva se po úvodním oťukávání pustila do útočení hlava nehlava. První, kdo na svém kontě začal připisovat góly, byli hráči Piksly. Jejich prapor držel vysoko nad ledem Kostelecký, který odehrál vynikající utkání a táhl Pikslu dopředu. Jeho rukopis přečetl na začátku sedmé minuty Macků a zúročil Kosteleckého průnik do útočné třetiny, 0:1. Slatiňanští odpověděli na konci desáté minuty při přesilové hře. Pardubický Vítek nechal po kolizi se svými obránci odkrytou levou polovinu branky a Bohuňkovo nahození uklidil Pejcha, 1:1. I přes velkou snahu obou týmů se skóre první třetiny již neměnilo.

Druhou třetinu začali tentokrát lépe domácí. Konec 21. minuty protečoval do pardubické svatyně Novákův pokus Bohuněk, 2:1. Domácí jásali za pár minut znovu, ale předčasně. Rozhodčí zapískal dříve, než puk z výstroje pardubického brankáře vypadl za čáru. Stav po druhé třetině tedy zůstal 2:1.

Děj zápasu v polovině 36. minuty znovu ovládla Piksla. Po zápolení o puk v obranné třetině vyrazil na zteč Macků a jeho akci zakončil gólem Trojan, 2:2.  V této chvíli začali potvrzovat své hlavní role oba brankáři a drželi oba celky v napětí a zároveň v zoufalství. Když tahoun Kostelecký tváří v tvář Beksu nepřelstil a nedočkal se zápisu mezi střelce, který by mu po jeho výkonu jistě náležel, ujal se role lídra na straně Slatiňan obětavě hrající Karlík. Svou bezchybnou obrannou hru vyšperkoval několika výpady do útočné třetiny a z jedné jeho odražené rány skóroval Polášek, 44. minuta 3:2. Piksla znovu zabrala a na poslední minutu nastoupili její borci v šesti mužích v poli. Power play však kýžený úspěch nepřinesla.  Naopak po Pejchou vyhraném buly poslal přes celé kluziště puk do opuštěné branky Karlík. Tím zpečetil stav napínavého zápasu na 4:2 ve prospěch domácích.

Deset diváků, kteří pozdě večer opouštěli stadion, museli být s podívanou spokojeni. Vítězný pokřik domácích však asi neslyšeli. Ten šatnou zazněl se zpožděním po tom, co hráči dokroutili hlavami nad neopětovaném podáním ruky ze strany pardubického strážce svatyně.