Gólová podívaná v Pardubicích dopadla lépe pro Balaury

Pokud chtěli pardubičtí vykročit do nového roku pravou nohou, tak si spletli strany. Začátek zápasu se totiž velmi rychle začal vyvíjet ve prospěch hostů, kteří již po necelých 4 minutách zásluhou Šafáře a Lorence vedli už o dva góly. Druhý gól však Balaury zřejmě nakopl, protože hned po 13 vteřinách snižoval Oulehla, aby se pak před koncem prvního dějství stihl na listinu střelců zapsat i Vojtěch Deml.

Ve druhé třetině se led naklonil úhlem pro Poličku nepřekonatelným. Balauři dvěma góly Teplého, dalším zápisem Oulehly a jedním gólem Víta Kouby vybudovali už čtyřgólový náskok. Ve třetí třetině ještě snižoval Nikl. Posléze završil hattrick tuto sezónu rozjetý Oulehla, aby po něm ještě na konečných 7:4 upravil Soukal. Katastrofu věštěnou prvními třemi minutami se tak podařilo odvrátit a Balauři tak k velké radosti domácích fanoušků mohou pokračovat ve stíhání Klofanů a Vraníků v bitvě o první místo.