HC Salaš opět doma prohrála těsně o gól

V neděli 27.1. odpoledne v hlavní hale v Hradci králové se uskutečnilo očekávané derby mezi „Salašníky“ z Hradce a „Pikslou“ z Pardubic.

Kapitán domácích před začátkem zápasu nabádal k zajištěné obraně, aby se nestalo jako vždy, že Salaš inkasuje hned v první minutě.

Tak se povedlo, a po první minutě byl stav, na kostce nad ledovou plochou, skutečně 0:0.

Ale již o dvě minuty déle se naplnila obava kapitána domácích a hostující Piksla vedla už 0:2. Nejprve se prosadil Z. Blažek a o minutu nato A. Rob po asistenci J. Kosteleckého.

Domácí se ale zkonsolidovali a i přes některé náznaky šancí na obou stranách již do konce první třetiny gól nepadl.

Na začátku druhé třetiny to vypadalo, že se domácí konečně začínají dostávat i ke slibným šancím, ale byli to opět hosté, kteří rozvlnili sít. Gól vstřelil H. Skořepa po asistenci J. Kosteleckého. Početný fanklub domácích, ale nadále povzbuzoval domácí. A ty se opravdu nadechli a během šesti minut dokázali stav srovnat. Postarali se o to střelci A. Matějíček, J. Novotný a M. Sedláček. Takže po druhé třetině byl stav nerozhodný 3:3.

Při druhé přestávce Fanclub domácích připravil pro všechny aktéry překvapení a po ledě se proháněla bývalá prezidentka Salaše v kostýmu ovečky a předvedla i krásný dvojitý rittberger. A obecenstvo šílelo. :)

Poté se již hráči připravili na ledovou plochu a třetí třetina mohla začít.

Hra byla vcelku vyrovnaná, ale jen do té doby než ujel J. Kostelecký a dostal Pikslu do vedení. Za další minutu dostali hosté puk za brankáře domácích, ale gól rozhodčí neuznal pro zjevné kopnutí kotouče za brankovou čáru bruslí. Ale hned za malou chvilku se podruhé prosadil J. Kostelecký a stav byl 3:5.

Domácí se opět oklepali a začali dobývat branku Pardubic. V 39. minutě se přece jen prosadil podruhé v zápase A. Matějíček po přihrávce Jendy Hladkého.

Do konce zápasu zbývalo šest  minut a stav byl již jen o jednu branku pro Pikslu. Domácí obléhali branku a i přes jednu velkou šanci se vyrovnání nedočkali a prohráli na domácím ledě 4:5.

Závěrem patří díky skvělému Fanclubu domácích, kteří celý zápas povzbuzovali Salaš bubny, trumpetou a svými hlasivky.

Statistiky zápasu - HC Salaš – HC Piksla 4:5

Třetiny: 0:2, 3:1, 1:2
Branky: 22. A. Matějíček (L. Srdínko) 25. J. Novotný  28. M. Sedláček  (L. Stejskal) 39. A. Matějíček (J. Hladký)  –  2. Z. Blažek  3. A. Rob (J. Kostelecký)  18. H. Skořepa (J. Kostelecký)  33. J. Kostelecký  35. J. Kostelecký
Vyloučení: 1:3

Diváci: 45
HC Salaš: J. Hladký – M. Bastl, J. Divíšek, L. Stejskal, M. Sedláček  – L. SrdínkoM. TrenzD. Bastl- J. NovotnýA. MatějíčekJ. Hladký
Piksla: R. Vítek – F. Polák, J. Dospěl, H. Skořepa, J. Trojan – A. KrátkýJ. KosteleckýZ. Blažek- A. RobL. SedlákP. Sedlák

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.