Nováček vstoupil do soutěže bez respektu, na body však na konec nedosáhl

Je neuvěřitelné, jak ten čas utíká. Soukolí KAHL se roztáčí již po deváté. V prvním utkání v novém ročníku přivítala Piksla Pardubice nováčka v soutěži Gladiátory z Chrudimi.

Gladiátoři v červených dresech vlétli do zápasu s chutí a bylo jich všude plno. Piksla v bílém se rozjížděla o poznámí pomaleji, ale postupně srovnala krok a hru vyrovnala. Na začátku sedmé minuty si domácí nepohlídali střídání a byli potrestání dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Na začátku přesilovky se Gladiátorům podařilo uzavřít Pikslu v obranném pásmu, ale dostat puk za záda dobře chytajícího Jiřího Kučery (který si odbýval svojí premiéru v bráně domácích), se jim nepodařilo. V osmé minutě se síly na ledě vyrovnaly. Marcel Havránek podrazil Dana Línka a přisedl si na druhý konec trestné lavice. Ovšem ani domácí posléze svoji výhodu nezužitkovali.

Skóre se poprve měnilo v jedenácté minutě a radovala se Piksla. Marek Sádlík přihrál Davidovi Macků a ten poslal puk za záda Petra Chvojky. 1:0.

Další změna stavu přišla v poslední minutě úvodní třetiny. Střelu kapitána domácích Michala Demla Petr Chvojka vyrazil, k jeho smůle na hokejku Marka Sádlíka, který na několikrát protlačil puk do sítě. 2:0.

Na začátku druhé části hry umožnil Jan Bíly Danovi Línkovi sklouznout se po břiše a sudí to vyhodnotil jako podražení. Hosté se však v oslabení bránili úspěšně.

Ve dvacáté minutě přihrál puk z rohu kluziště na modrou čáru David Macků, tam se do něho opřel Pepé Dospěl a nechytatelnou ranou ho poslal k pravé tači. 3:0. Pokud si však někdo myslel, že je to poslední hřebíček do gladiátorské rakve, tak se zatraceně zmýlil.

Ve dvacáté čtvrté minutě se napřáhl k ráně z pravého kruhu Tomáš Hlaváček a vyhnal všechny pavouky z pravého horního rohu Kučerovi branky, asistence byla připsána Lukáši Zelenému. 3:1.

Hráče v červených dresech jakoby někdo polil živou vodou a jejich zvýšená aktivita nezůstala bez odezvy. O dvě minuty později, konkrétně v šestadvacáté minutě byl stav již jen 3:2 pro domácí. Po příhře od Romana Sotony skóroval Lukáš Kočí.

Tlak hostů pokračoval v úporné snaze o vyrovnání, pomoci jim mohla přesilová hra, kterou avizoval rozhodčí po zákroku Luboše Sedláka. Faulovaný hráč ovšem učinil sportovní gesto, když upozornil sudího , že se nejednalo o nedovolený zákrok a trest byl zrušen.

Po zbytek druhé třetiny se domácí převážně bránili a za to že i po druhé části hry vedli, vděčili především skvěle chytajícímu Kučerovi.

V závěrečném dějství se obraz hry vyrovnal a šance byly na obou stranách. V třicáté páte minutě  Petr Jonáš přátelsky obejmul nejoblíbenějšího hráče Piksly Dana Línka, rozhodčí pro to však neměl pochopení a vyloučil ho za držení. Domácí si mohli pojistit svůj hubený náskok, ale přes několik slibných šancí se gól nedostavil. Ten přišel až ve čtyřicáté druhé minutě, zařídil ho po samostatné akci všudybyl Dan Línek.4:2.

Po zbytek zápasu si hráči v bílém kontrolovali svůj náskok a utkání dovedli do vítězného konce.

Hosté předvedli ve svém prvním zápase sympatický výkon a naznačili, že se v KAHL určitě neztratí.