NOVÁČEK NEDĚLAL MISTROVI STAROSTI A TEN TAK STÁLE ČEKÁ NA PRVNÍ BODY.

Zkušení Vraníci vlétli na nováčka soutěže a už od samého začátku utkání diktovali tempo hry. Do vedení se Vraníci dostali celkem brzy, kdy využili zmatků v obraně domácích a zpětnou přihrávkou zpoza branky překvapili brankáře Chvojku - 0:1. Dominance Vraniků pokračovala i nadále, druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, kdy Vraníci využili další chyby v řadách domácích a přečíslení dva na jednoho přetavili v dvougólové vedení - 0:2. Gladiátorům se do konce třetiny podařilo vrátit do hry, když se chytrou a hlavně přesnou střelou prezentoval Petr Jonáš - 1:2. Pokud někdo doufal, že vstřelená branka Gladiatory do druhé periody nabudí, byl na omylu. Hned na začátku druhé periody, pár vteřin po začátku třetiny získali Vraníci dvougolové vedení zpět, když útočníkovu střelu nešťastně tečoval Filip Polák a puk skončil až za zády brankáře Chvojky - 1:3. Zbytek třetiny se nesl v duchu dobře fungujících speciálních týmů, oba týmy využili po jedné přesilovce, Vraníkům se dokonce podařilo ve vlastním oslabení ujet do samostatného úniku, kterým zvýšili své vedení již na 2:6. Poslední perioda již nenabídla tolik branek, jak třetiny předchozí. Chvíli před koncem utkání dali výsledku Vraníci finální podobu, když dokázali zužitkovat další přečislení dva na jednoho - 2:7. Vraníci dokázali splnit roli favorita a získali premiérové vítězství v sezóně, naopak, Gladiátoři stále čekají na první body. Za zmínku rozhodně také stojí velmi povedenná fanouškovská kulisa, na utkání si našlo cestu několik desítek fanoušků (většina ze Slatiňan) a celé utkání dodávali zápasu pravou hokejovou atmosféru.