Ředkev trápí mizerná produktivita, podlehla doma i Zilvaru

První dějství začalo mohutným náporem hostů. Domácí netušili, kde jim hlava stojí a byl malý zázrak a taky vynikající výkon O. Slaného v brance, že se skóre v prvních deseti minutách neměnilo. Nicméně se změnilo v minutě patnácté, když už se zdálo, že je nejostřejší tlak hostů otupen. Povedenou bekhendovou střelou překonal domácího brankáře L. Holeček – 0:1.

Druhá třetina začala pro tým, který disponuje nejdelší zkratkou v KAHL katastroficky. Zilvar domácí sevřel v jejich obranné třetině a ti napsali další kapitolu hokejové učebnice, tentokrát s názvem „Všechno špatně“. Zoufalé pokusy o vyhození ze třetiny se míjely účinkem, naopak nemíjely hostující obránce na modré, a nabízely Zilvaru jednu šanci za druhou. Obrana ředkve postupně rezignovala na své funkce. Jako poslední složil mandát i maskovaný kouzelník O. Slaný, protože v čase 15:32 zvýšil J. Švarc na 0:2. V tu chvíli to vypadalo, že tajenka o vítězi utkání je rozluštěna. Opak byl ale pravdou. Domácí začali pomaličku vystrkovat útočná tykadla. Kromě několika pohledných útočných akcí docházelo i na samostatné úniky. V prvním se vyskytl J. Vraspír, tváří v tvář J.A. Dostálkovi zvolil sice nechtěné, neefektivní ale zato velmi efektní zakončení někam těsně pod ochranou síť. O několik minut později se v podobné situaci naštěstí ocitl i T. Lorenc, který je majitelem přece jen méně volšových rukou a zařadil se svou první letošní brankou mezi ostatních 5 nejlepších střelců ředkve – 1:2.

Domácí cítili šanci na vyrovnání a šli ji naproti aktivní hrou. J. A. Dostálek se měl co ohánět, aby zkrotil roj domácích střel. Územní převaha a přehršel šancí byla bohužel pro domácí degradována nulovou produktivitou. A tak se taktovky museli chopit zase hosté. Ve 42. minutě zůstal v horizontální poloze M. Vraspír po nastřelení pukem. Někteří domácí hráči z pietních důvodů přestali hrát, v očekávání hvizdu rozhodčího. Ten ale nepřišel, a tak si mohli F. Vencl s L. Holečkem dle libosti vychutnat domácího gólmana - 1:3. V závěrečných minutách si ředkev ještě zkusila powerplay s předpokládaným výsledkem v podobě inkasovaného gólu. Ten si nakonec připsal do své bohaté sbírky J. Barabáš a ustanovil konečné skóre na 1:4.

Sudí nemusel v zápase udělit jediný trest, pročež se mohlo bez napětí pokračovat na farní občerstvení. To se neslo v přátelském duchu. Hosté dokonce jako omluvu za ukořistěné body sestavili dvouhlavé komando, které po večeři umylo nádobí. Tímto děkujeme!