Zápas Zilvaru se Salaší vítěze nepřinesl

Zápas začal doslova šokem, když ihned po úvodním vhazování a první útočné akci domácích padla branka. Již v čase 0:11 šikovně tečoval střelu Martina Novotného Lukáš Holeček a kotouč zapadl k pravé tyči. Vstřelený gól ovšem Salaš nijak nerozhodil a v následujících minutách si vytvořila tlak, který nakonec v čase 5:26 vyústil ve vyrovnávací branku. Pavel Zvěřina si nabruslil z pravé strany do mezikruží a šikovnou střelou se snažil prostřelit brankáře Novotného. Ten levým betonem puk skvělým zákrokem vyrazil, ovšem obrana Zilvaru si nepohlídala Jana Jehličku, na jehož dorážku už byl krátký. 1:1! Hosté v dalších minutách pokračovali v tlaku. V 8. minutě na jejich útočníka zívala prázdná branka, Novotný ale znovu vytáhl svůj levý beton a tentokrát puk podržel a dorážku nedovolil. Hned o půl minuty později vypracoval šanci aktivní Zvěřina, který před brankou našel svého spoluhráče, ovšem Novotný byl znovu na správném místě. Změna stavu přišla bleskově po nadcházejícím vhazování v čase 8:13. Trenzovu střelu Novotný neudržel ve výstroji a nejlépe se v předbrankovém prostoru zorientoval Jan Sodomka, který kotouč pohotově doklepl za jeho záda – 1:2. Zilvar po obratu skóre nadále působil velmi zaskočeně a tempo i v dalších minutách udávala zejména Salaš. Větší šance domácích přišla pouze na konci 10. minuty, kdy Hladký vyrazil střelu vysoko nad bránu, puk ovšem spadl zpátky do brankoviště a gólman měl plné ruce i nohy práce – situaci ale zvládl. V čase 12:46 přišla taktická chyba hostů, kdy se jich do hry zapojilo šest a následovala první přesilovka zápasu. S rozhodnutím sudího nebyla střídačka Salaše příliš spokojená a na adresu rozhodčího zamířilo několik nelichotivých výrazů. Vše se ale obešlo bez dalších trestů. Přesilovka se domácím příliš nepovedla a naopak v čase 14:06 ujel po pravém křídle Zvěřina, odstavil si obránce, najel před Novotného a krásnou střelou pod víko dal Salaši do přestávky dvoubrankové vedení. Asistoval mu Jan Jehlička.

Druhá třetina znovu začala tlakem hostů, kteří Zilvar zamknuli v útočném pásmu a několikrát ohrozili jejich svatyni. Gól z úvodního náporu nevytěžili, a tak přišla radost na druhé straně. Ondřej Barabáš přiťukl kotouč svému bratrovi Vojtovi, který dělovkou pod horní tyč snížil v čase 16:33 na rozdíl jediné branky. Vojta dal následně náležitě najevo radost ze vstřeleného gólu, když jeho oslava připomínala spíše srovnání stavu v poslední sekundě utkání. Ani tento gól ale nezměnil obraz celé hry, kdy Zilvar provázela ve hře spousta nepřesností a dokázali zahrozit pouze z ojedinělých šancí. Naopak Salaš dokázala svého soupeře uzamknout v pásmu a Novotný se musel v bráně pořádně ohánět. Nic se nedalo vydržet věčně, a tak v čase 18:15 přišla další trefa hostů, kdy se po přihrávce Michala Sedláčka prosadil Jan Pitor, který vrátil Salaši dvoubrankové vedení. Ve 22. minutě vypíchl na modré čáře puk František Vencl, který tak jel sám na Hladkého. Vyzkoušel svou pověstnou backhandovou kličku, puk ale nedokázal zvednout nad beton, a tak tento brejk zůstal nevyužit. Zlom v zápase nastal v čase 22:38, kdy na trestnou lavici za držení putoval Jan Sodomka ze Salaše. Tuto přesilovou hru sehrál Zilvar o poznání lépe než tu první a dočkal se zasloužené odměny. V čase 23:37 převzal kotouč ve středním pásmu Jakub Pomikálek, nabruslil do útočného pásma a přesnou střelou propálil brankáře Hladkého. 3:4! Asistenci si u tohoto gólu připsal Standa Beran. Od tohoto momentu jakoby na ledě úplně jiný Zilvar. Hra se z většiny přesunula do obranného pásma hostů, kde začala čeřit vodu především dvojice Vencl – Holeček. Ta měla do konce třetiny několik příležitostí ke srovnání skóre, žádná z akcí ale gólem neskončila.

Třetí třetina slibovala tuhý boj o každý centimetr ledu a všech 20 diváků napjatě očekávala, zda se Zilvaru podaří srovnat či dokonce otočit utkání. Od začátku poslední patnáctiminutovky se hrálo ve velkém tempu. Hra se přelévala se strany na stranu se šancemi na obou stranách, nicméně žádná z nich nebyla vyloženě gólová. V čase 34:11 se Zilvar přeci jenom dočkal! Dnes skvěle hrající Jakub Pomikálek nejprve posunul kotouč Lukáši Holečkovi, aby mu ho posléze vrátil a vstřelil druhý gól v dnešním utkání, kterým srovnal stav na 4:4! Na obránce solidní počin!

V čase 36:50 hráli hosté znovu v šesti hráčích, a tak se pro domácí naskytla velká příležitost zápas otočit. Tato početní výhoda ale spíše připomínala tu první a nepřinesla žádné velké ohrožení Hladkého branky. V posledních pěti minutách kouč Zilvaru Vítězslav Kareš stáhl hru na dvě lajny a na domácích bylo vidět velké odhodlání tento zápas dovést do vítězného konce a několikrát byli blízko ke vstřelení branky. Obrana Salaše v čele se zkušeným Michalem Sedláčkem vše zvládla a oba celky si tak do tabulky připsaly po bodu. Nutno říci, že se jedná o remízu vesměs zaslouženou. Salaš byla jednoznačně lepší v první polovině zápasu, ve které vstřelila všechny své góly. Zilvar byl naopak lepší ve druhé části. První hvězdou utkání byl vyhlášen Jakub Pomikálek (2+0), druhou Michal Sedláček (0+1) a třetí Lukáš Holeček (1+1).

Zajímavosti z tábora HC Zilvar:

Obrana Salaše dnes doslova z ledu vymazala rychnovského kanonýra Jindru Barabáše, který poprvé v sezóně odešel z ledu bez bodu! Mimochodem poslední utkání, ve kterém Jindra nebodoval, bylo rovněž v minulé sezóně se Salaší. Ta tehdy v Třebechovicích pod Orebem slavila těsnou výhru 2:1.

Ovšem jedná se taktéž o první zápas Zilvaru, ve kterém i bez bodového přispění Jindry Barabáše dokázal bodovat!

Lukáš Holeček dnes skóroval ve třetím zápase za sebou a pokračuje tak ve skvělých letošních výkonech!!

Gólové představení Kuby Pomikálka v dnešním zápase je zároveň prvním v historii klubu, kdy obránce vstřelil dva góly v jednom utkání.