Gladiátoři si připsali svoji první výhru ve své premiérové sezóně.

Lépe do zápasu vstoupili Gladiátoři, kteří již v 6. minutě zápasu skórovali. Byl to právě Bohatý Jakub, který po přihrávce svého bratra Jana propálil domácího Pavelku. Balauři se nestihli z nečekaného gólu vzpamanovat, a o pár vteřin později lovil Pavelka puk ze své sítě znovu. Tentokrát po zásluze Kočího, kterému asistoval Havránek. Balarům se ještě ke konci třetiny podařilo snížit náskok Gladiátorů. Posial z Vraníků, Tomáš Tlapák, vyslal do nájezdu Vojtu Demla, který našel mezeru mezi betony brankáře Gladátorů.

Do druhé třetiny tedy vstupovali Balauři za stavu 1:2. I když se oba týmy snažili urputně vstřelit gól. a to i za cenu četného počtu vyloučení na obou stranách, tak druhá třetina skončila bez gólu.

Na straně Balarů byla citit četná frustrace, na druhé straně zase odhodlání vybojovat první body. Možná až příliž sebejistě se cítil golman Gladiátorů ve chvíli kdy se snažil ze svého obranného pásma vyklidit kotouč Lukáš Deml. Podařilo se mu totiž směřovat kotouč přímo na golmana Chvojku. Ten podcenil nepřiliš velkou rychlost puku a nechal ho projet až za brankovou čáru. Balauři tedy vyrovnali na 2:2.

Jak už to tak ale často bývá, hokejové "momentum" se v takové chvíli částo obrací na tým, který gól dostal. Gladiátoři zatlačili a o minutu déle se dokázali lépe zorientovat ve strkanici před brankou Pavelky a dostrkat puk za jeho záda. Do konce zápasu se Balarům ani s odvoláním gólmana nepodařilo vyrovnat. Gladiátoři tedy posbírali svou první výhru v sezóně.

Na závěr nutno dodat, že utkání se vyvíjelo chvílemi docela vyhroceně, což k hokeji mezi dvěma mladými celky nepochybně patří.