V dramatickém závěru utkání uspěl domácí Zilvar!

V první třetině neměl zápas potřebné tempo a na obou stranách byla spousta nepřesností. Dostálek v brance Zilvaru ani Kočí v brance Klofanů nemuseli většinu času řešit žádnou významnou šanci soupeře a nic na tom nezměnilo ani vyloučení domácího Novotného, který si šel v čase 10:33 odpykat trest za zdržování hry. Po první siréně tedy na kostce svítilo stále skóre 0:0.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně změnil a oba týmy se do toho pořádně opřely. Větší šance měl ovšem přeci jenom domácí tým, kdy nejprve individuální dovednosti předvedl ve skvělé formě hrající Holeček, který nasadil obránci Klofanů housle, ale sám proti Kočímu neuspěl. Na tuto šanci navázala bratrská dvojice Barabášů, ovšem taktéž bez úspěchu. Velmi blízko otevření skóre byli na druhé straně i Klofani, kteří už Dostálka sice překonali, ale domácí zachránila tyč. První gól přišel až v čase 22:11, a to z holí domácích hokejistů. Pomikálek střílel od modré čáry a jeho střela se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde si puk nejrychleji našel Vítek Barabáš a pohotovou střelou kotouč zametl do branky. 1:0 pro domácí! Na tuto branku ovšem dokázali Klofani zanedlouho odpovědět, kdy v čase 26:10 předvedli pohlednou souhru  Petr Vtípil s Ondřejem Svačinkou a druhý jmenovaný srovnal na 1:1. Tento stav i přes několik dalších šancí vydržel do konce druhé třetiny.

Třetí třetina začala rychlou změnou skóre, kdy se po přihrávce Petra Vávry blýskl skvělou individuální akcí domácí „McDavid“ Jindra Barabáš, který uspěl tváří v tvář Kočímu a backhandovou kličkou zasunul puk mezi jeho betony.  Čas 30:48 - 2:1! Individuální akci předvedli posléze i Klofani, kdy se hostující Svačinka taktéž snažil poslat kotouč mezi betony Dostálka, ten ovšem situaci zvládl. Vyrovnání nakonec přišlo v čase 38:38. Chvojkovu střelu od modré sice Dostálek levým betonem dokázal vyrazit, na dorážku Svačinky byl ale krátký. Závěr zápasu nám tak sliboval parádní podívanou, a tak se taky i stalo. Na obou týmech bylo vidět, jak moc chtějí vyhrát, a bojovalo se o každý centimetr ledu. Domácí fanoušky rozjásal v čase 42:11 znovu Jindra Barabáš, který ve středovém kruhu převzal kotouč, nabruslil si z levé strany do útočného pásma a rychlou střelou zápěstím vymetl levý růžek branky. Asistenci si u této branky připsal Lukáš Holeček, který tak i nadále pokračuje ve své bodové šňůře. Pro Klofany bylo o chvíli později ještě hůře, kdy v čase 43:02 Kočímu nešťastně za záda propadla střela z velkého úhlu a Zilvar odskočil necelé dvě minuty před koncem utkání na rozdíl dvou branek! Střelcem branky nebyl nikdo jiný než Jindra Barabáš, který tak završil svůj hattrick!!! Asistoval mu jeho brácha Ondra Barabáš. Kdo si v této chvíli pomyslel, že je rozhodnuto, byl na velkém omylu. Klofani se na poslední minuty vydali ze všech svých sil a zamkli domací tým v jejich obranném pásmu. Dostálek se v brance mohl přetrhnout a skvělými zákroky držel svůj tým. Snížení přeci jenom přišlo, když v čase 44:21 našel Slezák v mezikruží Pavla Vitáčka, který nechytatelnou střelou pod víko překonal Dostálka! Tato branka Klofany ještě více nabudila a v posledních 30 sekundách byli krůček od vyrovnání. Všechny jejich pokusy ale lapil muž s číslem 11, který dnes předvedl skvělý výkon i přes to, že do posledních chvil před zápasem nebylo jisté, zda bude moci kvůli zranění v horní části těla nastoupit. Zilvar si tak i jeho zásluhou připsal do tabulky další dva důležité body za výhru 4:3!

Po vcelku nudné první třetině zápas vygradoval v pořádnou bitvu. Nutno také říci, že oba celky dostály své pověsti slušného týmu. V zápase padly pouze dva tresty, k vidění nebyl žádný zákeřný zákrok, potyčka, ani zbytečné dohady s rozhodčím. Za to patří oběma týmům poděkování.

První hvězdou utkání byl vyhlášen domácí snajpr Jindra Barabáš, který se po minulém nepovedeném zápase znovu vrátil ke svým tradičním výkonům a naplňuje očekávání, která do něj celý tým vkládá. Mimochodem médii proběhla zpráva o možné výměně této hvězdy. Nejvíce skloňovaným týmem byla Piksla, která se snaží dostat zpátky na vrchol a intenzivně přemýšlí o posílení týmu. Generální manažer Zilvaru tyto dohady o výměně svého nejlepšího hráče ovšem dementoval. Ale kdoví, jak to doopravdy bude, na to si budeme muset počkat. Druhou hvězdou byl vyhlášen dvougólový Ondřej Svačinka, který byl dnes nejlepším hráčem Klofanů. Třetí hvězdou se stal domácí gólman Jenda Dostálek. I přes zranění předvedl několik klíčových zákroků, kterých si možná všimli i skauti jeho oblíbeného týmu Floridy Panthers, kde nepříliš dobré výkony předvádí letní akvizice týmu Sergei Bobrovsky. Pokud tedy Jenda bude pokračovat ve svých dosavadních výkonech je možné, že ho přeci jenom někdy uvidíme v NHL, která byla vždy jeho snem.