Chrudimské derby

Letošní derby týmů sídlících v Chrudimi připadlo téměř až na závěr základní části. Před poměrně slušnou diváckou kulisou se bohužel nijak pohledný hokej nehrál. Nedá se říci, že by nasazení neodpovídalo významu zápasu, ale oba celky utopily kombinační hru v přemíře snahy. Vraníci šli velmi rychle do dvoubrankového trháku. Po minutě a půl překvapili sebe i chrudimskou gólmanskou jedničku Polášek a Novák. Druhý jmenovaný nahrával i na první gól, asistenci u jeho trefy si připsal Marvan. A to bylo, co se hokeje týká, ze strany Slatiňan vše. Zbytkem zápasu se hráči protrápili.

Klofani využili jednu z přesilovek a na začátku druhé třetiny se ihned po buly přesně trefil P. Vitáček. Příhru zaznamenal nováček v dresu Chrudimi Tamchyna – 2:1. Chrudimští prostředku zápasu dominovali, ale i u nich přemíra snahy hatila koncovku. Navíc si situaci zkomplikovali několika menšími tresty a tak na konci druhé třetiny početní výhodu využil F. Harsa po průniku S. Opavského – 3:1.

Třetí třetina změnu stylu nepřinesla. Touha vyhrát svazovala všem aktérům ruce a hrálo se většinou ve středním pásmu. Skóre utkání pečetil Karlík, který, po jedné z mála akcí připomínajících hokej, dorazil střelu Pytlíka – 4:1. Jak se říká, Slatiňany utrpěly výhru.

Utkání s Klofany nepřináší Vraníkům štěstí. Před dvěma lety si v derby zlomil nohu Dostál a včera si nešťastně šlápl na puk slatiňanský Kopecký a v nemocnici jeho zlomený kotník obalila na delší dobu místo brusle sádra.

Obětavým divákům děkujeme, že se na to vydrželi dívat :-).