Vítěz bere vše

Když dorazili kluci z Rychnova na zimák, tak chvilku čekali na klíče od šatny. A jelikož pár Vraníků čekalo také, tak se obě skupinky mírně promíchaly. A v tu chvíli by mohl nezávislý kolemjdoucí myslet, že tátové přivezli na zimák k zápasu juniorku :-).

Že to nebudou mít domácí s kvalitními a rychlými bruslaři lehké, bylo zjevné od začátku. Hned první akce a Jindra Barabáš pelášil představit se domácímu gólmanovi Beksovi. Slatiňáci tak rychle odhodili letargii z pátečního klání s Klofany a museli podřadit a sešlápnout plyn. Rychnovští vířili pohybem, ale chyběl jim pověstný krůček. Domácí chtěli udržet pohár pro vítěze základní části na své „základně“ a první krok udělal Fr. Harsa po průniku Nováka – 9. minuta 1:0. Za pět minut přidal obávaný „gól do šatny“ M. Harsa, který dorazil střelu Kulhánka – 15. minuta 2:0.

A s mladíky z Rychnova bylo ještě hůř. Na začátku druhé třetiny vybídl nejstaršího hráče na ledě k brejku Marvan. Náskok celé třetiny Harsovi pomohl a dorazil před rychnovskou svatyni dříve, než jej dostihli rychlonozí pronásledovatelé – 17. minuta 3:0. Jiskru naděje vykřesal ukázkovou střelou od modré Novotný, kterému k vymetení pavučiny nabil Vít Barabáš – 23. minuta 3:1. Povzbuzeni gólem a po time outu i nápady trenéra Kareše, zvýšili rychnovští už tak vysoké tempo, ale jejich tlak ke vstřelení branky nevedl. Buď zasáhl domácí gólman nebo puk před brankovištěm našli ve změti hokejek a nohou dříve Vraníci. Snahu hostí přetrhla druhá přestávka.

Vraníci se nakonec ukázali jako velmi špatný hostitel a nic pěkného Zilvaru na cestu domů nepřibalili. 25 vteřin po začátku třetí třetiny dovršil po krásné nahrávce Pejchy hattrick M. Harsa. Po té se ve zhruba tříminutových intervalech zapsali do statistik zápasu Pejcha po Opavského nahození, Karlík po spolupráci s Pejchou a Kulhánek po samostatné akci - 7:1. Krutý výsledek zmírnil ještě Ondra Barabáš ve spolupráci s Holečkem – 42. minuta 7:2. Gólový účet uzavřel ten, který ho otevřel. Po asistenci Pytlíka vstřelil poslední branku zápasu Fr. Harsa, 44. minuta 8:2. Vítězem utkání a tím i celé základní části se po oboustranně kvalitním výkonu stali Vraníci.