Nahoru - dolů! Tak hráli Balauři se Salaší.

V rámci 7. kola KAHL přivítal na domácím ledě královéhradecký celek HC Salaš pardubické Balaury. A toto atraktivní utkání nabídlo mnoho zajímavých hokejových okamžiků.

Po prvním dopadu kotouče na led byla hra velmi nerozhodná. Chvíli byl puk v držení hokejistů v zelených a chvíli v šedých dresech. První faul přišel ze strany pardubických, když byl při samostatném úniku faulovaný MICHAL SEDLÁČEK. Ten byl vyslán na trestné střílení, které proměnil, a vstřelil tak první gól utkání. Balauři na skóre, svítící na časomíře, vzápětí zareagovali. Mezi betony prostřelil VOJTĚCH DEML gólmana Salaše. A bylo poprvé vyrovnáno! Hra stále pokračovala systémem nahoru - dolů. Další šanci nabídl DAVIDU BASTLOVI Sedláček, a ten zakončil do odkryté brány. Salaš opět vedla. I z dalšího gólu se po střele MARCELA BASTLA radovali domácí. Balauři jako by se probrali a začali na chvíli určovat hru. Z mely před královéhradeckou svatyní nakonec nic nebylo, protože fantastický Jiří Hladký nenechal další kotouč za svá záda propadnout. O poslední gól 1. třetiny se postaral po přihrávce Jana Jehličky PAVEL ZVĚŘINA. (4:1)

Začátek druhé třetiny jasně patřil Salaši. Balaurům se delší dobu nedařilo vyhodit kotouč ze svého obranného pásma. Pak se ale hra přesunula na druhou stranu a tam zase začali domácím zatápět hosté.  O chvíli později měl šanci na snížení náskoku do odkryté brány pardubický obránce Mikulecký, který ovšem promáchl.  Balauři si následně zahráli přesilovou hru 5 na 4. V tomto stavu ale domácí dlouho nevydrželi a byla to dvojnásobná přesilovka pro Balaury. Pardubický tým obě přesilovky využil a trefami JAKUBA KVAPILA a DANIELA TEPLÉHO snížil na rozdíl jediného gólu. (4:3)

Ve třetí části mohli být domácí sice klidnější po posledním gólu Salaše, který za záda Marka Pavelky dopravil opět PAVEL ZVĚŘINA, ale zbytek třetiny jasně patřil Pardubicím. V čase 40:25 překonal Hladkého JAKUB KVAPIL.  Salaš měla po faulu na Davida Bastla šanci na další zvýšení, ale místo vsítění naopak gól obdržela od DANIELA TEPLÉHO a utkání bylo podruhé srovnáno. Hokejisté se znakem Křesťanského akademického klubu Salaš na prsou zasypali pardubickou bránu řadou opravdu povedených střel, ale se všemi si poradil gólman Pavelka.  Smůla se přilepila na domácí 10 vteřin před koncem, kdy vstřelil vítězný gól Balaurů a zároveň hattrick JAKUB KVAPIL. (5:6)