Zvrat se nekonal, Balauři postoupili do semifinále

První gól zápasu padl již v 7. minutě z hojeky Vraspíra po přihrávce Tauera a Polička se tak znovu dostala do vedení. Hokej byl velmi rychlý vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Útok se rychle střídal s obranou na obou stranách. Balaurům se ale podařilo proměnit jednu z šancí a vyrovnat na 1:1. Byl to pardubický kanonýr Kvapil po přihrávce Teplého.

V druhé třetiné byli gólově lepší borci s Poličky a podařilo se jim tak dostat do vedení o 2 góly. Nejdříve to byl v 20. minutě Schaffer a poté v 29. minutě protlačil puk v brankovišti za záda Pavelky kapitán Poličky Šafář. Po druhé třetině to tedy vypadalo velmi příznivě pro Poličku a mnozí se těšili na napínavé pokračování zápasu formou prodloužení 3 na 3:

Kdo ale zná pardubické Balaury, tak moc dobře ví, jak jsou schopni v závěru utkání přitlačit. Ostatně v posledních 3 zápasech (z toho 2x s Poličkou) byli schopni ve třetí třetine otočit zápas ve svůj prospěch. V 38. minutě se remíze přiblížili Balauři opět po střele Kvapila, kterému servíroval Turyna. O minutu později dokázal prokličkovat útočným pásmem zadák Teplý, čímž vyrovnal zápas a postaral se tak o správné play-off drama. Polička ke konci zápasu dobývala Balaurskou branku, nicméně díky výborným zákrokům Pavelce a defenzivní práci Balaurského celku se ani po odvolání gólmana nepodařilo Poličce vstřelit gól.

Zápas tedy skončil remízou a po třech týdnech strávených s Poličkou, budou Balauři čekat na nového soupeře. Nutno dodat, že toto je první postup pro Balaury ve vyřazovacích bojích za dobu účinkování v KAHL. V předchozích ročnících Balauři vždy vyřazení podlehli.