V prvním semifinále zvítězili Vraníci

V neděli 6.3. hostila pardubická hokejová Enteria aréna hned dvě semifinálové utkání KAHL. V prvním přivítala Piksla Vraníky, v druhém hostili Balauři Zilvar. V této reportáži se budeme věnovat Vraníkům a Piksle.
   Zatím co obhájce titulu se mohl spolehnout na většinu svých tradičních opor, v dresu Piksly museli nastoupit všichni, kdo udrželi hokejku, mnohdy alespoň v jedné ruce (David Macků s popálenými prsty). Není tedy divu, že při takto rozdaných kartách nebyly ambice domácích příliš vysoké - důstojně odehrát zápas a nedostat "desítku".

První třetina začala opatrně z obou stran a k překvapení všech šla v šesté minutě do vedení Piksla. Martin Vávra našel ve středním pásmu najetého Davida Macků a ten střelou přes obránce překvapil Tomáše Beksu v brance Vraníků. 1:0.

Radost domácích však trvala pouhé dvě minuty. Střela Simona Opavského se otřela o nohu Jana Poláška a Jiří Kučera v brance Piksly neměl šanci zareagovat na změnu směru letu kotouče. 1:1.

V jedenácté minutě byl vyloučen za hákování Tomáš Kulhánek (Vra.) a za minutu ho následoval Luboš Sedlák (Pik.) za držení. Sedm vteřin před návratem na led druhého jmenovaného, vybojoval za brankou Vraníků David Macků puk a předložil ho mezi kruhy Markovi Sádlíkovi a ten ho zavěsil do branky. 2:1.

Druhá část utkání se nesla ve znamení snahy Vraníků o vyrovnání. Piksla však zodpovědně bránila a Jirka Kučera v brance "čaroval".

Vraníkům se podařilo vyrovnat až v 41. minutě. Ivan Pytlík po nahrávce od Martina Opavského vysvobodil z trestné lavice Pepé Dospěla, který tam pykal za podražení. 2:2.

Hosté povzbuzeni úspěchem ještě zvýšili tlak a za minutu přidali další gól, jeho autorem byl Simon Opavský. 3:2.

Teď zas bylo na Piksle, aby rozvinula svou útočnou aktivitu. Ta vyvrcholila při power-play v poslední minutě. Domácím se sice podařilo zamknout Vraníky v jejich obraném pásmu, ale gól z toho však nebyl. Naopak. Po vyhraném vhazování poslal puk přes celé kluziště do prázdné brány Martin Opavský a zápas byl rozhodnut. 4:2.

Gól, který již nic neřešil přidal deset vteřin před koncem zápasu Zbyněk Pejcha. 5:2.

Vraníci vykročili úspěšně za obhajobou titulu, ale v páteční odvetě (6.3. ve 22,00 hod. v Chrudimi), se jim to ještě Piksla pokusí překazit.