Finále s příchutí přípravného zápasu

Oba týmy se sešly v dobrém počtu hráčů a i hlediště se pěkně zaplnilo rodinnými příslušníky a fanoušky obou mužstev.

Klid ve svých řadách získali jako první rychnovští rychlíci. Po té, co se vymanili ze sevření Vraníků, ujeli Švarc s Holečkem a ukázali nejúčinnější zbraň Zilvaru, rychlé smrtící brejky – 4. minuta 0:1 (gól vstřelil Holeček). Tempo zápasu bylo vysoké a Vraníci se snažili o vyrovnání. Výborná příležitost se jim naskytla záhy, kdy Zilvar šel postupně během 30 vteřin do třech. Díky skvělému výkonu obránců se ale skóre neměnilo. Zadařilo se na konci 6. minuty, kdy slatiňanští nepohrdli další početní výhodou a po souhře Opavský – Kulhánek, druhý jmenovaný srovnal na 1:1. Na hřišti bylo vidět, že jde o hodně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Zilvar šel znovu do vedení na konci první třetiny, kdy si autoři prvního úspěchu vyměnili role – 15. minuta, Švarc po nahrávce Holečka 1:2.

Jak skončila první třetina gólem „do šatny“ Vraníků, tak ho Zilvaru přinesli po přestávce zpět. Po 17. vteřinách zaúřadovala dvojice Vraníků Pytlík – Pejcha a bylo znovu vyrovnáno, Pejcha 2:2. Pytlík si chvilku odpočinul a v dalším střídání vystihl rychnovskou rozehrávku a překonal jejich gólmana – 19. minuta, 3:2. A jelikož už druhá ani třetí třetina nepřinesly přes obrovskou snahu obou týmů změnu (Vraníci to dokonce zkoušeli dvakrát v šesti, za což byli po zásluze potrestáni vyloučeními), tak i přesto, že svou příležitost v početních výhodách dostal i Zilvar, skončilo utkání vítězstvím Vraníků, kteří tak obhájili svůj loňský triumf.

Děkujeme divákům za skvělou kulisu.

Statistiky zápasu - HC Vraníci – HC Zilvar 3:2

Třetiny: 1:2, 2:0, 0:0
Branky: 6. T. Kulhánek (M. Opavský), 16. Z. Pejcha (I. Pytlík), 19. I. Pytlík – 4. L. Holeček (J.Švarc), 15. J. Švarc (L. Holeček)
Vyloučení: 5:5