Úvod do nové sezony Zilvaru vyšel!

Během první třetiny byla znát větší rozehranost domácího celku, který předchozí neděli sehrál finálové střetnutí s Vraníky. Po třech minutách hry došlo na straně Klofanů k chybnému střídání, když hráli v šesti, a pro Zilvar se tak otevřela příležitost otevřít gólový účet zápasu. Přesilová hra Zilvaru ovšem podobně jako ve finále nefungovala zcela podle představ. Vše vyvrcholilo faulem nejmladšího z bratrů Barabášových, který tuto přesilovku ukončil podrážením. Skóre zápasu se tedy měnilo až v čase 7:14, kdy po přihrávce Ondřeje Barabáše propálil z levého kruhu brankáře Němečka Švarc. 1:0 pro Zilvar. Do konce první třetiny již žádná branka nepadla a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Mezi třetinami došlo na domácí straně k překvapivému střídání gólmanů, kdy několikanásobného finalistu o Vezinovu trofej Dostálka vystřídal Dominik Novotný. Jak později vyšlo najevo, za střídání mohly bohužel problémy s pravým kolenem, které si tento zkušený brankář zranil při jednom ze zákroků. Na sociálních sítích poté generální manažer uvedl, že se jedná o prasklý meniskus, který si vyžádá nutnou operaci a několikaměsíční pauzu. Tato zpráva zasáhla nejenom fanoušky, ale samozřejmě také vedení HC Zilvar, které bude muset sáhnout do svých rezerv v nižší farmářské soutěži. Jendovi tedy přejeme brzké a především úplné uzdravení!

Ihned na začátku druhé třetiny se Klofanům podařilo zaskočit nerozchytaného Novotného v brance a v čase 16:14 vyrovnal po nahrávce Slezáka Pavlík. To domácí tým trochu zaskočilo a v následujících chvílích mohlo dojít k rychlému otočení stavu. Vše ale vzal do svých rukou jeden z největších talentů domácího celku Kuba Pomikálek, který z pozice obránce prokličkoval celé kluziště a backhandovým blafákem překonal Němečka v bráně. 2:1 pro Zilvar. Nejspíše klíčový moment utkání přišel v poslední minutě druhé třetiny, kdy v samostatném úniku Lukáš Pavlík sekl Jindru Barabáše a po domluvě obou rozhodčích bylo nařízeno trestné střílení. To Jindra Barabáš zkušeně proměnil a po druhé siréně na tabuli svítilo skóre 3:1 pro domácí Zilvar.

Do poslední třetiny jednoznačně lépe nakročili Klofani. Domácí tým se nejspíše nechal ukolébat dvougólovým náskokem a v prvních minutách byl pod velkých tlakem, na který se trenér Kareš rozhodl reagovat oddechovým časem. Po něm se hra domácích o něco zlepšila, a také v tomto čase již začala do průběhu utkání promlouvat větší únava hostujícího celku, který měl k dispozici o jednu útočnou lajnu méně. A tak v čase 42:10 podruhé v zápase skóroval Honza Švarc, který  tím po výhře 4:1 stvrdil první 2 body do tabulky pro HC Zilvar.

O další body se HC Zilvar porve v pondělí 28.9. proti nováčkovi HC Angels, a to na zimním stadionu v Hradci Králové!