Utkání Zilvaru s Primaverou mělo opět dramatický průběh.

Derby mezi domácím HC Zilvar a hostujícím HC Primavera mělo, stejně jako loni, opět dramatický průběh.

V Rychnově nad Kněžnou opět zavládla v nedělním derby napjatá situace. Primavera sice již několik dní před zápasem průběžně ohlašovala vysokou marodnost svých hráčů, ale nakonec šatna přeplněná šestnácti hráči soupeře mluvila zcela opačně. Po loňském vyrovnaném a velmi dramatickém zápase, kdy Zilvar vyhrál zápas o jediný gól, bylo jasné, že to nebude lehké ani letos. Domácí navíc postrádali zkušeného univerzála Stanislava Berana a střelce Michala Jirušku. Tým však přišla posílit z Olomouce, kde momentálně studuje, střelecká legenda minulých ročníků, kanonýr Jindřich Barabáš, a tak nálada v týmu byla rázem veselejší.

Po hvizdu píšťalky bylo zcela jasné, že zápas nebude jednoduchý ani pro jednoho ze soupeřů. Hned na začátku třetí minuty skóroval Břetislav Žána po nahrávce Pavla Fuksi a hosté se ujali vedení. Hra se od té doby přelévala nahoru i dolů. V 11 minutě přišlo pod vlivem tlaku domácích vyloučení soupeře za hákování, ale i přes nápor domácích se vyrovnat nepodařilo. Až ve čtrnácté minutě konečně přišla přesná nahrávka Tomáše Kafuňka na již zmíněného kanonýra Jindřicha Barabáše a ten zkušeně puk umístil za Hamplova záda. První třetina tak skončila vyrovnaně 1:1.

Hned ve druhé minutě druhé třetiny, než se rychnovští stačili rozkoukat, se do brejku dostal nehlídaný Petr Makrlík a Primavera znovu vedla o gól. Makrlík se ovšem nespokojil s jedním gólem a během třiceti vteřin vsítil další branku za záda rychnovského golmana a Primavera tak záhy vedla o dvě branky. Jenže to neznáte bratry Barabášovi. Minutu na to už nejstarší Ondřej poslal přesnou nahrávku na svého nejmladšího bratra Víta a ten zasunul puk mezi betony gólmana tak zkušeně, že by se za to nemusel stydět ani ligový hráč. Pak následovalo několik vyloučení. Nejprve domácí Kafuněk nedovoleně bránil ve 21 minutě a ve 26 minutě byl domácí tým znovu oslabený za sekání holí. Hosté se usilovně snažili dostat puk za Dostálkova záda, ale domácí tým obě přesilovky soupeře s přehledem ubránil. Před přestávkou však ještě došlo k vyloučení soupeře za podražení, a to už stačil minutu a půl před sirénou domácí Jenda Švarc mistrně vyrovnat ve zmíněné přesilové hře na 3:3.

Drama pokračovalo i ve třetí třetině a opět u toho nechyběl neudržitelný a nezkrotný živel Makrlík, který nahrávkou na Dominika Rouska znovu dostali Primaveru do vedení na 3:4. Honza Švarc však zůstal při chuti a inspirován gólem před přestávkou, znovu srovnal po nahrávce Františka Vencla ve 33 minutě hru na 4:4. Nejlépe hodnocený hráč domácího týmu Jindřich Barabáš však zřejmě usoudil, že bylo dost převahy soupeře a po samostatném úniku dostal domácí tým poprvé v tomto zápase do vedení na 5:4. Jenže Makrlík s Rouskem si ve 40 minutě prohodili role a Makrlík tak dovršil svůj hattrick vyrovnáním na 5:5 a opět nebylo rozhodnuto, kdo z koho. Čas se neúprosně krátil a bylo třeba rychle jednat. To si uvědomil znovu Jindřich Barabáš, a ve 41 minuté poslal puk na odkrytého Tomáše Kafuňka a ten Hamplovu svatyni znovu pokořil a poslal domácí tým opět do vedení na 6:5. Ve 42 minutě byl soupeř znovu vyloučen za podražení a domácí tak získali výhodu další přesilové hry. Poslední z Barabášů Vojtěch si v tu chvíli zřejmě uvědomil, že za bratry dnes drobně zaostává, a tak po příčné nahrávce od Lukáše Holečka bombou od modré poslal puk k levé tyči golmana a vedení Zilvaru navýšil po asi minutové přesilovce na 7:5. Do konce zápasu zbývaly dlouhé 2 minuty a 6 vteřin. Dost na to, aby se s tímto výsledkem Primavera ještě poprala. Drama tak dosáhlo svého vrcholu. Primavera šla do 6 bez golmana a hermeticky uzavřela obranné pásmo Zilvaru. Pouhá minuta stačila k tomu, aby snížili stav na kontaktní gól a pokusili se alespoň získat remízu. A zase u toho nechyběl Petr Makrlík, který poslal puk na Davida Vacka. Ten následně snížil na 7:6. Zbytek hry si už domácí pohlídali, a tak se skóre již nezměnilo. Primavera si ani dnes body nakonec neodvezla i když nutno přiznat, byla silným, vyrovnaným a hlavně nelehkým soupeřem, kterého není radno podcenit.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.