Derby Hradec vs Pardubice

V neděli 24.10.2021 se odehrálo očekávané derby mezi celky HC Salaš Hradec Králové a HC Piksla Pardubice. Hned po úvodním vhazování bylo zřejmé, že oba celky nechtějí nechat nic náhodě a každý tým si bude chtít připsat vítězné body. Tento cíl si vzal za své hráč týmu HC Salaš Jiří Novotný, kdy v 9. minutě převzal vyhozený puk v útočné třetině soupeře a přesnou přihrávkou vybídnul k 1. gólu novou posilu týmu Karla Knotka. Zdálo se, že Salaš bude dále určovat tempo hry, ale opak byl pravdou. Hned v 10 minutě vyrovnal David Macků po přihrávce Miloše Krátkého. Salaš se nestihla ani rozkoukat a ve stejné minutě už prohrávala 1:2 po gólu Daniela Línka. Tím byla první třetina uzavřena. Ve druhé třetině Piksla uzamkla branku výborně chytajícím Romanem Vítkem a pojistila vedení dalším gólem Davidem Macků, kterému tentokráte přihrával Hynek Skořepa. Salaši se už nepodařilo odvrátit prohru a místo toho dostala ještě gól do prázdné branky opět od Daniela Línka. Jak na branky, tak na trestné minuty vyhrála Piksla. Některé momenty byly vyhrocené, jak v nějaké vesnické lize, ale na konci utkání si oba celky potřásly rukou.