Ředkev zvítězila i potřetí, těsně porazila Klofany

A nemýlil se. Klofani od začátku ředkev přehrávali ve všech ohledech a už na počátku 2. minuty se ujali vedení zásluhou T. Bečičky - 0:1. I následující minuty nabídly podobný obrázek hry, hosté domácím předváděli, že už spolu nějaký pátek sportují. Proto bylo s podivem, když z ojedinělé akce, dalekonosnou střelou srovnal v 9. minutě T. Břenek - 1:1. Pak ale přišla černá dvouminutka domácích. Klofani konečně zúročili převahu a O. Slaný musel lovit touš z branky hned 3x. Dvě branky si připsal O. Svačinka a jednu P. Vitáček - 1:4. To už se novopečený kouč domácích Z. Král sháněl po vhodném ručníku, aby jej hodil do ringu. Ke štěstí domácích žádný nenašel a tak ještě do první sirény mohl upravit na 2:4 tvrdou ranou z dálky D. Soukal.

Branka do šatny domácí polila živou vodou, hned po 20 sekundách druhé třetiny vybídl P. Dvořák ml. potulujícího se J. Vraspíra, ten se z pravé strany proštrikoval až před gólmana Němečka, kterého s pomocí tyčky i překonal - 3:4. O dvě a půl minuty později vyslal do podobné akce znovu svého mladšího bratra M. Vraspír a bylo srovnáno - 4:4. Klofanům v tu chvíli evidentně spadl řetěz. Časomíra neukrojila ani další dvě minuty a J. Vraspír poslal zadovkou do úniku T. Břenka, ten situaci řešil bombu z dálky, a úspěšně - 5:4. Třetinu snů pro domácí zakončila branka V. Šafáře na 6:4 a ponurá nálada se tak po druhé třetině stěhovala z kabiny domácích k hostům.

Poslední dějství se neslo ve znamení zvýšené aktivity Klofanů a těžce pragmatické hry domácích. Kouč Z. Král naordinoval svým svěřencům taktiku s pracovním názvem "Nechci vidět hokej". Nejvíc si tak zabruslil rozhodčí, který neúnavně kmital pro puky vyhozené na zakázané uvolnění. Domácí byli ale přece jen za přílišnou pasivitu potrestáni, utěšenou bekhendovou střelou nachytal O. Slaného P. Vitáček - 6:5 a stanovil tak definitivní podobu skóre.

Klofani byli větší část zápasu lepším týmem, vyhráli 1. a 3. třetinu, přesto si z Poličky neodvezli ani bod. Domácí naopak bez svých nejzářivějších hvězd a v počtu devíti hráčů do pole předvedli srdnatý a taktický výkon, kterým si řekli o pomoc i štěstíčku. Fanouškům, kteří vytvořili úžasnou kulisu, předvedli, že i s polámaným, otrhaným maňáskem se dá zahrát hezké divadlo.