Epická bitva v Rychnově skončila příměřím

Zilvar opět s vypětím všech sil poskládal dvě pětky a očekával možná nejtěžší zápas sezóny. Vždyť proti němu mělo stát mužstvo, které zatím neztratilo jediný bod a v tabulce mělo pro soupeře hrozivé skóre 48:14. Nakonec to ale tak jednoznačné nebylo.

Utkání začalo ve svižném tempu, kterému přispělo menší rychnovské hřiště a velké odhodlání domácích, kteří po čtyřech prohrách v řadě, chtěli konečně zlomit prokletí covidové sezóny. První změna skóre se udála v čase 6:59, kdy po boji za brankou soupeře Lukáš Holeček poslal pas před branku na Dostálka, který backhandem zakončil pod ležícím Špačkem. Gólově se prosadili v 1. třetině i Balauři a to v čase 12:10 kdy skóroval Turyna po asistenci Teplého. Poslední slovo však měli rychnovští, 45 vteřin před sirénou poslal Dostálek pas na modrou čáru na Petra Dohnálka, který se rozmáchl a svoji dělovkou nedal Špačkovi šanci, zvlášť vzhledem k tomu, že mu stínící hráči bránili ve výhledu.  Ve druhé třetině hráli Balauři, několik přesilových her, ale Zilvar se držel až do poslední z nich ve které skóroval Kvapil po asistenci Krištofa. Druhá třetina tak skončila 2:2. Do posledního dějství šli obě mužstva se stejnými šancemi. V čase 31:38 se Netušil dopustil hákování na domácím Dostálkovi a Zilvar šel tak do další přesilovky. Ta se domácím  nejprve vůbec nedařila, ale několik posledních vteřin před jejím koncem se usídlilo v útočné třetině přesilovkové komando první pětky. Lukáš Holeček nahrál dalším přesným pasem, tentokrát na modrou, kde se napřáhl František Vencl a jeho střela doletěla nekompromisně až do branky Balaurů. Domácí se snažili výsledek udržet, ale tempo Balaurů se nekompromisně zvyšovalo a čas strávený ve třetině domácích se stával čím dál tím více častější. V čase 42:46 tlak vyvrcholil. Trefil se opět Turyna po asistenci Teplého. Zápas už další zvrat nepřinesl a tak se obě mužstva v poklidu rozešli s jedním bodem na svém kontě. Pro domácí to byl po dlouhé době zápas, ve kterém opět ukázali svoje kvality a pro Balaury první bodové zaklopýtnutí za jejich tažením k vítězství v základní části.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.