Jestřábi těsně podlehli Vraníkům

Zápas začal v rychlém tempu, kdy v čase 3:09 šli hostující Vraníci zásluhou Lukáše Rykra do vedení. Zbytek třetiny mohli diváci vidět několik zejména individuálních akcí na obou stranách, které přestože byly nebezpečné, oba brankáři si se střelami poradili a ani jedna
nezměnila skóre. Bohužel pro domácí Jestřáby se i ve druhé třetině gólově prosadili pouze hosté, kdy nejprve v čase 23:11 dostal kotouč za brankáře Ivan Pytlík. Této akci sice předcházela tvrdá střela domácích, ale pouze do tyče, a tak by se dalo použít známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. Navýšení vedení na 3:0 z pohledu hostů zajistil v čase 24:56 Petr Bohuněk. Přestože hra byla celkem vyrovnaná, domácím se dlouho nedařilo prosadit.
Fanoušci začali poprvé jásat v čase 33:50, kdy se trefil domácí Adam Skutil krásnou střelou do šibenice. Chvíli po vstřelené brance sehráli Jestřábi výborné oslabení, kdy hostující tým nepustili k ničemu nebezpečnému. Po ubráněném oslabení se opět vylučovalo. Tentokrát v týmu soupeřů. Menší trest za podrážení hostům ještě nevypršel a vylučovalo se znovu. Malá slovní roztržka s rozhodčím Vraníky možná lehce rozhodila. Jestřábi sehráli skvělou přesilovou hru pět na tři a po zásluze snížili skóre na 2:3. Prosadil se podruhé v zápase kapitán domácích Adam Skutil.
Konec zápasu byl napínavý, Ještřábi zkoušeli odvolat brankáře a hrát v početní převaze. Nikdo se prosadit ale už nestihl. HC Vraníci si z Pardubic tedy odvezli předvánoční výhru 3:2 nad domácím celkem HC Jestřábi, kterým ublížila přílišná nervozita a ani dobře chytající Roman Matuška nakonec těsnou prohru nedokázal odvrátit.