Divoká přestřelka v Chrudimi

Sobotní dopoledne nad ledem zimního stadiónu v Chrudimi se neslo v mrazivém očekávání zápasu mezi draky a oři. Dravost mladých predátorů, kteří přijeli loupit do vranické stáje, se měla utkat s „rozvahou“ a zkušeností seniorů soutěže.

Před zaplněnými tribunami (asi 26 nadšenými fanoušky) se započal souboj plný zvratů. První třetina patřila domácím. I přes počáteční problémy s časomírou se utkání rozběhlo a již v čase 3:37 se rozvlnila síť za zády hostujícího Jakuba Třináctého. Po kombinaci P. Bohuňka a zakončujícího P. Nováka tak padla jedna z nejrychlejších branek v započaté sezóně. V následujícím střídání poslal do čtyř Vraníky Polášek, ale Balaurům se početní výhodu zužitkovat nepodařilo. Zatím. Ve dvanácté minutě hráli domácí opět ve čtyřech, ale to se kochal děním na ledě domácí Pavliš, který po nekompromisním vyhazovu ze střídačky dospurtoval k bráně právě včas, aby stihl vstřelit druhý gól po nezištné asistenci Kubeše. Do konce třetiny následovaly v krátkém sledu další dvě branky Petra Nováka, který tímto zkompletoval první hattrick sezóny. Asistence Bohuněk P. a Opavský. I přes vyžádaný Time-Out se hosté do šancí dostávali jen sporadicky, po chybách obrany, ale gólově se neprosadili. Jen jednou puk skončil za zády gólmana Čejky od brusle balaura, ovšem rozhodčí gól jako regulérní neuznali.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, přesto ale nakonec patřila bruslařům z Pardubic. Už po třech minutách sice zvýšil na 5:0 P. Bohuněk (asistoval Novák P.), avšak zůstal na ledě (nějak se tam zahákoval) a vzápětí byl vyloučen. Vraníci následné buly vyhráli, puk se ale po špatném vyhození dostal na hokejku Kouby, který křižnou nahrávkou vybídl ke skórování do prázdné Kubáče; přesilovka tak byla po 10 sekundách ukončena. Drakům jakoby narostla křídla. Naopak domácí se vytratili z ledu. Spanilou jízdu za hattrickem započal Pazourek, který umazával z náskoku Vraníků gól za gólem, z 23 a 28 minuty. Domácí odpověděli úpornou obranou, z čehož resultovalo nejprve vyloučení Pavliše, který se v držení alá mazurka s protivníkem držel dle názoru rozhodčí víc a po půlminutě jej za sekání následoval sekáč Opavský. Dvojnásobné oslabení vyšperkoval důvěrným sblížením se s jedním z pardubických mladíků P. Novák, když jím zůstal zalehnut na ledové ploše po tom, co zavezl puk do jeho obranného pásma. Naštěstí pro domácí 1,5 minuty trvající výhodu pět na tři Balauři nevyužili. I tak druhou třetinu vyhráli hosté 3:1.

Tým z Pardubic ucítil šanci na obrat a do posledního dějství vstoupil bleskovým gólem. Po tom, co ztratili Vraníci puk ve středním pásmu, vyslal Fibich do úniku Pazourka. Ten projel obranou jako nůž máslem a střelou po ledě ke vzdálené tyči překvapil dosud jistého Čáju. Jako druhý hráč v zápase završil hattrick. Skóre se v tu chvíli změnilo na 5:4 a HC Balauři byli „na koni“. Hosté byli dál nebezpeční z brejků, gól však už nepřidali. Domácí reagovali oddechovým časem a přeskupením formací. Také taktické pokyny trenéra přispěly k následnému vývoji utkání. Nejprve několik šancí gólem ještě neskončilo, až Vraníky uklidnil ve 37 minutě P. Bohuněk po asistenci P. Nováka. Ve 41 minutě zamkli domácí soupeře v obranné třetině, načež propálil skrumáž před bránou Jochec po nabídce Opavského - 7:4. V poslední minutě ještě bekhendovým lobem uvolnil Opavský P. Bohuňka, který v samostatném úniku nezaváhal a jako třetí hráč utkání dosáhl 10 sekund před závěrečnou sirénou na hattrick. Stav na góly bohatého utkání tak skončil poměrem 8:4.

Dík patří fanouškům, rozhodčím za citlivě řízený zápas, ale i všem zúčastněným za pěkný sportovní zážitek v duchu fair play.