Autor hattricku proti Poličce, Ptáček, Klofanům v semifinále chybět nebude!

Zpět

Když jsme na začátku sezóny dělali rozhovor s tehdy novou akvizicí Klofanů, Romanem Ptáčkem, nikdo netušil, jaké krkolomné obraty ho v premiérové sezóně čekají. Ani tentokrát se nám jej nepodařilo vyzpovídat z očí do očí. Ve svém nabitém programu si však udělal čas, aby odpověděl na naše otázky alespoň prostřednictvím e-mailové korespondence. V následujícím rozhovoru se tedy ještě vrátíme k nadstavbovému utkání HC Klofani - BK ŘKF Polička, kde tento útočník s tvrdou střelou zařídil Klofanům první místo do play-off. Romane, gratulujeme k výkonu a především vstřelenému hattricku, který se v KAHL nevidí zase tak často. Začátek utkání ale rozhodně nevypadal tak růžově, jako závěr. Čím vás Polička zaskočila?"Začátek byl z naší strany hodně špatný. Poličtí na nás vlítli a my absolutně nestihali. Celý jejich tlak vygradoval vstřeleným gólem. Vypadalo to na totální propadák, ale dopadlo to přesně naopak. Po obdržené brance jsme konečně začali hrát naši hru a pomalu soupeře přehrávat."Když jste po své druhé brance přijel na střídačku, vtipkoval jste se spoluhráči slovy: "Kluci, všechno hrajte na mne, ať si dám hattrick!" Napadlo vás vůbec, že se třetí branky opravdu dočkáte?"Když jsem dal druhý gól, blesklo mi hlavou, že by bylo hezké dát hattrick a ještě k tomu na domácím stadionu. Ta branka byla hodně důležitá, protože to byla pojistka vítězství pár minut před koncem a pro mě třešnička na dortu. Prostě krásný pocit, dát hattrick." 

 Nutno podotknout, že hattrick byl zasloužený a postaral jste se o něj sám výstavní bombou, nicméně celý zápas to vypadalo, že jste si ve třetí formaci skvěle sedli. Zařídili jste všechny branky utkání!

"Úkol třetího útoku a pokyny trenéra byly pro tento zápas jasné: udržovací lajna, pokusit se napadat a rozbíjet rozehrávku soupeře, aby se nedostal do hry. To se podařilo a navíc nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. Pro třetí lajnu zápas snů." 

 Váš osobní příběh této sezóny je jak z nějakého amerického filmu. Hráč přichází do týmu a ve chvíli, kdy se se spoluhráči rozehraje a vybojuje si místo v základní sestavě, přichází zápletka. Nepříjemné zranění kolene z tréninku, po kterém jste již nahlásil konec sezóny. Nakonec jste ale po několika týdnech vše zvážil, poradil se s lékaři a rozhodl se Klofanům pomoci v důležitých zápasech, přesto, že to asi hodně bolí.

"To zranění bylo hodně nevinné. Při tréninku jsem si natrhnul vnější vaz v koleni. Dá se s tím hrát, ale hodně to bolí a dost mne to omezuje. Nejhorší je snažit se nemyslet na koleno a bolest a soustředit se na hru. Původně to vypadalo, že je pro mne konec sezóny, ale ta bolest se dá vydržet a proto hraju dál." 

Teď v týdnu jste absolvoval další vyšetření a konzultace s lékaři. Nevyhnutelná je zřejmě operace. Každopádně fanoušky bude zcela jistě zajímat, zda vás ještě uvidí v posledních dvou klíčových utkáních, tedy v semifinále a v utkání o medaile?

"Čeká mě operace, ale to až po finále. Teď se soustředíme na další zápas s Hradcem. Chceme ho zvládnout a zahrát si finále." Děkujeme za rozhovor a přejeme především hodně zdraví!

Sdílet