HC Salaš získala v prvním zápase nové sezony proti Tookanům 2 body

V sobotu 22.10. začal tolik očekávaný zápas nové sezony KAHL mezi Salaší a Tookany. Domácí tentokrát nastoupili v extraligové Fortuna aréně před na salašnické poměry slušně zaplněnými ochozy.

V letošní sezóně došlo v týmu Salaše k řadě změnám poté, co z týmu odešlo celkem 8 hráčů. Tým opustili i tradiční opory a známe tváře KAHL Halamka, Maťátko, Bambula a Říčař, na brankařský post se posunul z obrany Jiří Hladký, který nahradil Petr Nováka. Salaš proto do nové sezóny angažovala 5 nových borců. Obranu vyztužili Marcel Bastl a Honza Divíšek, útok doplnili  Jiří Novotný, David Bastl, Tomáš Smělý a Tomáš Jehlička. Tým Tookanů dorazil k prvnímu zápasu sezóny potvrdit vzrůstající formu, vždyť loni poprvé bojoval o medaile a skončil celkově na 4. místě.

Od první minuty se hrálo na obou stranách velice opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Docházelo k oboustrannému oťukávání a hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Po první třetině, která skončila 0:0, se tým Salaše rozhodl zrychlit střídání a tento tah se jim vyplatil. Ve 22 minutě padl po důrazu před brankou první gól, který vstřelil nováček David Bastl. Tookani měli také dobré šance, ale forma domácího gólmana byla neskutečná. Počet střel byl na obou stranách podobný, další změna ve skóre přišla až ke konci poslední třetiny, kdy se střelou mezi kruhy ve 43.minutě zápasu prosadil Jan Hladký. Dvougólový náskok Salaše nechtěli Tookani nechat jen tak, otevřeli hru a předvedli mohutný finiš. Vyrovnání se jim ale nepodařilo a po chybě v útočném pásmu se hra přenesla před jejich bránu, kde po skvělé nahrávce od obránců skóroval Radek Pérko. Po tomto gólu už nedokázali Tookani s výsledkem zápasu nic udělat.

Zápas skončil 3:0 a hráči Salaše to oslavili jak se patří, proběhlo nejen sportovní podání rukou, obě strany si popřály hodně štěstí v dalších zápasech a společně poseděli u dobrého moku a dlabance. Byl to skvělý zápas, plný napínavých momentů, ale vítěz muže být jen jeden a pro tentokrát to byla  Salaš z Hradce Králové.