Salaš si minutu a půl před koncem zápasu vynutila nájezdy, v nich však byli úspěšnější Klofani

V neděli se před parádní diváckou kulisou odehrálo v Hradci Králové odvetné utkání o postup do semifinále play off mezi domácí Salaší a hostujícími Klofany. Střetnutí se hned od začátku hrálo ve velmi svižném tempu s šancemi na obou stranách. Po deseti minutách první periody se hosté ujali vedení, domácí gólman Hladký měl zakrytý výhled a proti dobře umístěné střele Korbela neměl šanci zasáhnout – 0:1.

V druhé třetině bojovali domací, zdecimovaní marodkou a zraněními, srdnatě o každý centimetr ledu. Díky jejich úsilí si na konci dvacetiminutovky vypracovali téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3, kterou se jim však nepodařilo využít.

V 6. minutě třetího dějství se konečně mohli radovat také fanoušci Salaše, když po asistenci Sodomky vyrovnal Pérko – 1:1. Obrat v zápase dokonal půldruhé minuty před závěrečnou sirénou Jirka Novotný, poté co parádní střelou do horního růžku nedal hostujícímu brankáři šanci a určil konečný výsledek utkání na 2:1.

O postupu mezi elitní čtyřku rozhodovala loterie jménem samostatné nájezdy. V té byli šťastnější hosté, když hned první nájezd proměnil již tradiční kat Salaše Jiří Břeh. Hráči Salaše na tuto trefu bohužel zareagovat nedokázali, pročež postup do semifinále slavili Klofani.

Jak to již mezi těmito soupeří bývá, opět se hrál infarktový, ale zároveň férový hokej, který si užili hráči i fanoušci obou týmů. Salaš si tak bude muset na boj o medaile  již druhou sezónu počkat, zatím co Klofani po loňském výpadku v play-off míří zpět mezi elitu KAHL.