Bronzová radost do Slatiňan, brambory zůstaly v Poličce

Předehru finále, které svým obsazením odkazovalo na doby, kdy KAHL byla ještě v plínách, obstarala poličská ředkev a slatiňanští Vraníci. Ani s jedním celkem se na medailové pozice příliš nepočítalo. Vraníci nejdříve vyprovodili rychnovského favorita, pak padli těsně s úřadujícím mistrem Pikslou. Poličský tým přetlačil nejdříve Balaury a následně těsně podlehl obrozeným Klofanům. Proto se mohlo zdát, že oba celky mají již splněno. V případě poličského týmu ale byla proti ještě jedna statistika. Ředkev totiž nikdy nechyběla na stupních vítězů.

Z domácího souboru si sváteční zápas nenechal ujít téměř nikdo. Lavice na střídačce se prohýbala pod tíhou čtyř formací. Slušné 3 lajny dali do kupy i hosté. Krátkými intervaly střídání se domácí snažili držet vysoké tempo doufaje, že starším vraným koním přece jen dojde dech dříve. Leč každá snaha zapustit kořeny v útočném pásmu byla marná a hosté se v pohodě bránili. Třetina, ve které se vše podstatné odehrálo ve středním pásmu skončila bez jediného střeleckého úspěchu.

Obraz hry se ve druhé periodě příliš nelišil od té první. Změna měla přijít až v početní výhodě, kterou svým hákováním připravil P. Šimon pro hosty. Ti neváhali a potvrdili, že ředkev zkrátka ráda zápasy dotahuje. Mezi střelce se zapsal P. Novák - 0:1. Tentýž hráč záhy nabídl domácím přesilovku, která ale branku nepřinesla. Po druhé třetině tedy svítila na ukazateli skóre domácích tradiční 0. Gólem v prvních dvou třetinách naposledy oblažila ředkev své fanoušky 7. 1. v zápase proti Tookanům.

Zatímco po ledě kroužila skutečná rolba, v kabině domácích se strhla bouře podobná té ze zápasu s Klofany. Čili skoro žádná. Tentokrát ale ani tajné gólové projímadlo nepomohlo. Vraníci akce domácích likvidovali hned v zárodku a pokud už musel M. Čejka zasahovat, nezapotil se. Pro každý běžný hokejový tým je přesilovka požehnáním. Ne pro ředkev. Možná rozhodující úder zasadil domácím Z. Pejcha ve vlastním oslabení – 0:2. Když za další 2 minuty zvýšil P. Novák na 0:3, rozhodl se domácí gólman M. Břenek, že chytat za takto bránícím týmem je bezpředmětné a dal přednost důkladné přípravě na následnou pijatiku. Svůj minishotout si tak mohl zapsat Pepa Dalík, který se posledních 8 minut bezchybně postaral o domácí klec.

Vraníci svoji jízdu započali na 8. místě tabulky po základní části. Bez jediné výhry. Po administrativních odpočtech jen těsně nad nulou. Přesto po spanilé jízdě slaví senzační bronz. Dlužno říci že zaslouženě. Domácí po pěti tučných letech, kdy se stěhovali jen v rámci stupňů vítězů skončili sezonu na bramborové pozici.