Souboj o Biskupský pohár rozhodly až samostatné nájezdy

Vyvrcholením finálového dne byl souboj pardubické Piksly s chrudimskými Klofany. Tato střetnutí mívají příchuť derby a o dramatické okamžiky v nich nebývá nouze.

Do utkání lépe vlétli Klofani. Již v druhé minutě zápasu otevřel skóre Pavel Vitáčk po přihrávce od Karla Korbela. 0:1

Po chvíli časoměřiči zjistili, že na soupisce Klofanů není zapsán kapitán Ondřej Svačinka a tudíž by neměl ani hrát. Po domluvě rozhodčího s lavičkou Piksly, byl na soupisku dodatečně dopsán a mohl tedy pokračovat ve hře. Jak to tak bývá, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Byl to právě Ondra, který ujel ve vlastním oslabení a navýšil stav na 0:2. Běžela právě osmá minuta zápasu a na trestné lavici pykal Lukáš Pavlík za nebezpečnou hru vysokou holí. Před koncem první třetiny byl ještě vyloučen chrudimský David Chvojka za podražení, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Na začátku druhé části utkání se poněkud zalidnila trestná lavice. Ve 22.minutě byli současně vyloučeni David Chvojka (Klo) a Robert Šena (Pik) - oba za nedovolené bránění. Hned jak hříšníci naskočili do hry, provinil se Šena podražením soupeře a musel se na trestnou lavici vrátit. Aby mu tam nebylo smutno, přišel mu tam dělat společnost Luboš Sedlák za držení hole. Na druhou stranu putoval Roman Ptáček za hrubost. Ke změně skóre však nedošlo.

Ve 26.minutě byl vyloučen Martin Hobza (Klo) za nedovolené bránění. Toho využil Robert Šena a snížil na 1:2. Přihrával Jakub Kostelecký.

Gól Pikslu povzbudil a ta se vrhla do útoku. Zapomněli však pootevřená zadní vrátka a toho využil Jiří Břeh a hnal se sám na brankáře Vítka. Než stačil zakončit, byl podražen (pro změnu Robertem Šenou)  a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Nájezdu se ujal sám poškozený a perfektním blafákem zvýšil na 1:3. Do konce druhé třetiny zbývalo čtyřicet vteřin.

V závěrečné třetině se Piksla snažila zkorigovat pro ni nepříznivý výsledek, ale narážela na pozornou obranu v červeném provedení. Když pak v 38.minutě zápasu zvýšil Lubor Slezák po přihrávce od svého bratra Dana na 1:4 pro Klofany, zdálo se být o vítězi rozhodnuto.

V 39.minutě si Kostelecký (Pik) se Svačinkou (Klo) vyjasňovali své názory mimoslovně a rozhodčí je oba vykázal na trestnou lavici za hrubost. Po chvíli k nim přisedl ještě Pavel Vitáček (Klo) za stejný přestupek. Když si o pár vteřin přisedl ještě Dan Línek (Pik) za podražení, začali se Petr Dvořák (ŘKF) s Davidem Šafářem (ŘKF) - jako hlavní pořadatelé - rozhlížet po nějakých židlích, aby si měl případný další provinilec kam sednout.

Do konce utkání zbývalo dohrát poslední 4 minuty, když Jakub Kostelecký střelou z levého kruhu krásně trefil pod horní tyčku a snížil na 2:4.

Ve 43.minutě byli vyloučeni Roman Ptáček (Klo) za hrubost a současně i Robert Šena. Ten si však neodpustil komentář směrem k rozhodčímu a dostal ještě bonus v podobě osobního trestu do konce utkání. Ještě než za sebou stačil zavřít dveře u kabiny, snížil Jakub Kostelecký na 3:4. A drama vrcholilo. 45 vteřin před koncem zápasu dokončil neuvěřitelný obrat Dan Línek po přihrávce od Davida Macků. Piksla vstala z mrtvých. 4:4.

O vítězi se muselo rozhodnout při samostatných nájezdech.

Jako první se proti Romanovi Vítkovi v pardubické brance rozjel Jiří Břeh, ale tentokrát na brankáře Piksly nevyzrál. 0:0.

V brance Klofanů nastoupil na nájezdy tradičně Renda Němeček.

Na souboj ho vyzval Dan Línek a byl úspěšný.1:0.

Jako druhý jel za Klofany Martin Hobza a nedal. Stále 1:0.