Balauři domací fanoušky potěšili

Druhým zápasem letošní sezony se uvedly týmy Balurů a Salaše. V balauřích srdcích stále dýmá ostudná prohra ze čtvrtfinále minulého ročníku, proto dnes nastoupili na led s novou krví v žilách a své odhodlání chtěli předvést publiku. S vervou se pustili do zápasu. Salaš však v žádném případě nezaostávala, tudíž se diváci těšili ze svižné hry, jež se přelévala ze strany na stranu, a o odvážné průniky na území soupeře nebyla nouze.

Na začátku čtvrté minuty došlo k vyloučení na obou stranách a týmy šli do čtyř. První gól následoval vzápětí. V čase 4:49 prošťouchl domácí hráč Mikulecký puk jakýmsi záhadným způsobem mezi betony hostujícího gólmana, a ač si toho diváci málem ani nevšimli, vedení 1:0 bylo na světě. Každému bylo jasné, že v tuto chvíli se týmy teprve rozehřívají, a publikum s chutí očekávalo další branky. Změna stavu přišla s časem 18:26, kdy náskok domácích navýšil na 2:0 Kvapil přesnou tečí. Za tohoto stavu se hráči poprvé odebrali do kabin.

Když na začátku druhé třetiny snížila Salaš zásluhou Bastla na 2:1 (21:08) a i na celém týmu byla vidět větší soustředěnost a chuť hrát, fanoušci domácího družstva se už začali pomalu obávat opakování scénáře, který tak dobře znali ze zápasů v minulých letech – tedy že po dobrém začátku hra Balaurů upadne a oni skončí poraženi. Příznivce pardubického týmu v tomto chmurném dumání utvrdil hostující Srdínko, který v čase 23:07 vyrovnal skóre na 2:2. Všichni netrpělivě očekávali, co bude dál. Odpověď přišla nečekaně rychle – po pouhopouhých pětadvaceti sekundách vrátil týmu s drakem na dresu náskok svou druhou brankou v utkání hráč Kvapil. To byla pro domácí fanoušky příjemná zpráva. Jejich tým se ukázal býti stále ve hře a odmítl opakování očekávaných scénářů. Jenže pokud si diváci mysleli, že teď budou padat góly a bude se lámat zápas, byli zklamáni. Až do konce druhé třetiny nepadla ani jedna branka. Došlo však k nepěknému incidentu. Nejprve salašský hokejista najel do Balaura Mikuleckého pěstmi napřed a dostal dvě minuty za hrubost. Mikulecký však situaci neustál a zákeřně sekl protihráče do nohy, ten skončil v bolesti na kolenou. Takže se hrálo ve čtyřech. Tento exces vrhl na utkání špatný stín. Druhá přestávka pak přišla za stavu 3:2.

Bylo jasné, že rozuzlení zápasu přijde až v poslední části. Na jejím začátku skóroval v čase 42:57 pardubický Vít Kouba a zajistil svému týmu pohodlnější náskok. Když pak navíc hned po třiadvaceti vteřinách vsítil další branku domácí Mikulecký, bylo o výsledku utkání téměř rozhodnuto. Salaš už se příliš nevzepjala a tempo utkání polevilo. Až do konce se významnější událost nestala a zápas skončil výhrou týmu HC Balauři 5:2.