Čím jsi skončil, tím začínej

Na obou celcích bylo vidět, že se na zápas těší, takže se hrálo ve svižném tempu a málokdy se přerušovalo. K plynulosti průběhu nemalou měrou přispěl svým citlivým vedením i hlavní rozhodčí. Této role se ujala legenda pardubického hokeje Evžen Musil.

Nedá se říci, že by některé z mužstev mělo výrazně „navrch“. Hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou a první zvedli ruce nad hlavu poličští. V desáté minutě zakončil svůj nájezd úspěšně Tauer (0:1). Slatiňanská odpověď na sebe nenechala čekat a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Po příhře Karlíka skóroval Pejcha (1:1). Dvouminutový interval byl plus mínus časem, kdy se poměr branek měnil znovu. Nedorozumění v obraně domácích, kdy si při rozehrávce dávali obránci přednost s gólmanem, využila dvojice SchafferVraspír. Prvně jmenovaný ukořistil puk a druhý jej pohodlně uklidil do zívající odkryté brány – 14. minuta 1:2. Tímto rozdílem skončila první třetina.

Druhá třetina nabídla stejný obraz hry. Tentokrát však měnili skóre domácí. Jak jinak než přesně po dvou minutách od předešlého gólu si svoje role zopakovali Karlík a střelec Pejcha – 16. minuta 2:2.  A tak i pře snahu obou aktérů skončila druhá třetina.

Třetí třetinu začali lépe domácí. Nahrávač Karlík vystřelil na poličskou branku a odražený puk zasunul za Dalíka Tlapák – 38. minuta 3:2. Třetí dějství s sebou přineslo i novum pro časoměřiče. V jinak velice slušně hraném utkání zapnuli poprvé číslice odpočítávající osobní trest za faul. V rozmezí znovu dvou minut šli do čtyř nejprve hosté a pak domácí. A jelikož se ani jednomu týmu již nepodařilo vstřelit gól, skončilo utkání vítězstvím domácích Vraníků.