Přímý souboj o první místo vyhráli Balauři

V přímém souboji o průběžné první místo se utkali dva doposud neporažení: Tookani a Balauři v Letňanech. Zápas začal od počátku v rychlém tempu, oba soupeři byli odhodláni vyhrát. První třetina byla naprosto vyrovnaná a šance byli na obou stranách. Více štěstí ale měli Tookani, kterým se podařilo jednu z nich proměnit, když Balauři v oslabení neuhlídali před brankou číhajícího Milana Vrabce.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu a v podobném průběhu. Všichni bojovali, co jim síly stačilo, což se projevilo občas i na trestných střídačkách. V 17. minutě Balauři a vyrovnali na 1:1 a začínalo se od znova. Nicméně Tookanům nadále přálo štěstí a ve vlastním oslabení se jim podařilo sebrat puk soupeři a rychlým výpadem jim Pavel Hlaváček vstřelil druhý gól, takže do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Tookany.

Ve třetí třetině se Tookanům hned v počátku podařilo vstřelit třetí gól tečovanou střelou od modré. Bohužel ve čtvrté minutě došlo k nesportovnímu incidentu ze strany Romana Kvapila z Balaurů, který insultoval Frantu Karase a Kubu Skružného z Tookanů a dostal 5 minut a do konce utkání. Zdálo by se, že tím bude za stavu 3:1 pro Tookany rozhodnuto, nicméně ti jako by přestali úplně hrát, což neušlo bystrým Balaurů a v oslabení vstřelili gól a následně i další a otočili tak stav na 4:3 ve svůj prospěch.

To probudilo i Tookany a ti znova začali bojovat. Dokonce v předposlední minutě se jim podařilo vyrovnat na 4:4, ale tento výsledek neudrželi, když 52 sekund Krištof upravil na konečných 4:5 ve prospěch Balaurů.