Ředkev natáhla šňůru porážek na 4 zápasy, Klofani vezou první body.

Hned první střídání však přineslo šok. Asi v 5. sekundě napřáhl na modré čáře domácí obránce Standa Grubhoffer a hned v té 13. se puk ocitl za gólmanem hostů R. Kočím – 1:0. Je známo, že kdyby Standa začal svoji hokejovou kariéru o pouhých 45 let dříve, mohl jeho výkony komentovat třeba Robert Záruba. Takhle se musí spokojit s komentářem nejvěrnějšího poličského fanouška pana Matouše. Ale i tak to byl komentář více než pozitivní, vždyť to byl střelcův teprve druhý gól v kariéře a první na domácím hřišti. Od této chvíle domácí začali tlačit. Tedy ne soupeře, ale očima časomíru. Ta začala běžet zvlášť pomalu v 6 minutě, kdy si šel odfrknout k časoměřičům P. Šimon. Klofani však působili poměrně ospale a domácí se s přehledem ubránili.

Ve druhé třetině stáli za zmínku snad jen vynikající fanoušci obou táborů. Asi 25 domácích doplnil hlouček těch klofanských, společně se postarali o hezkou kulisu nijak hezkého zápasu. Na obou týmech viditelně viselo závaží důležitosti. Vždyť oba soupeři dohromady zatím uhrály úctyhodných 0 bodů. S přibývajícím časem ale pomalu začínal sílit tlak hostů. Těžiště hry, které dosud leželo mezi modrými čárami se častěji přesouvalo před pozorného J. Dalíka. Ale i po druhé části zůstal svítit na tabuli stav 1:0 pro domácí.

Kolikrát v této sezóně už domácí vedli v pokročilé části zápasu, aby ho nakonec ztratili. Nejinak tomu mělo být i dnes. Hned ve 35. sekundě poslední periody si domácí špatně rozebrali hráče a P. Vitáček tvrdou střelou vyrovnal na 1:1. Ředkev se dostala do křeče a začala produkovat antihokej. Ve 38. minutě se rozhodčím znelíbil střelec jediné domácí branky S. Grubhoffer a poslali jej na 2 minuty zpytovat svědomí. Nabídnutou přesilovku ale už po půl minutě využil V. Blažek – 1:2. Domácí se tedy dostali do situace, kterou důvěrně znají, tedy prohrávat. Přeřadit z urputné defenzivy do účinné ofenzivy se jim však nepodařilo ani když J. Dalíka nahradil na ledě útočník. Naopak. Po několika špatných odrazech se k puku dostal znovu V. Blažek a kolena se mu před prázdnou brankou nerozklepala – 1:3. Domácím fanouškům udělala radost alespoň akce z posledních okamžiků zápasu, kdy si s pukem krásně rozuměli D. a V. Šafářovi 2:3.

Po gentlemansky hraném zápase, který jako by z oka vypadl třeba těm ze sezony 2012/13, se oba soupeři sešli netradičně na zahradě „U mlýna“. Společně poobědvali, poklábosili, ba i pivo vypili a zasnili se nad budoucností KAHL. Hráči ředkve, každý sám, pak pokračovali ve snění na téma, jaké by to bylo zúčastnit se letos finálového dne v Poličce.