Klofanům se proti Vraníkům nedařilo

Klofanům se nedělní večerní derby proti Slatiňanům nevyvedlo. Domácí prostředí známé důvěrně oběma týmům tentokrát více svědčilo hostům ze Slatiňan. Ti zkušenou hrou kráčeli třetinu za třetinou ke konečnému vítězství a navýšení bodového přídělu, který už s velkou pravděpodobností bude stačit na postup do play-off.

O cenné body budou naopak muset i nadále vehementně bojovat Klofani, kteří tento důležitý zápas prohráli a nechali své do té doby nejbližší soupeře ze Slatiňan odskočit na rozdíl tří bodů.

Vítězství soupeře už předznamenal úvod zápasu. Slavnostní atmosféra čestného buly slatiňanského starosty Jeníka, kterému Vraníci věnovali svůj dres, jakoby předznamenala, kdo že bude na ledě pánem.

V úvodu utkání se zdály síly rovnoměrně rozdělené. Když ale v deváté minutě otevřel skóre Pejcha, začali být hosté lepším týmem. Zkušeně si pohlídali zápas, v každém dějství přidali po jedné brance (ve druhé třetině Opavský, v závěrečné Polášek) a dokráčeli k celkovému vítězství 3:0.