Pardubické derby znovu ovládla Piksla

Poslední listopadová sobota byla tučně označena v kalendáři každého pardubického fanouška hokeje, neboť se v ten konalo derby mezi Balaury a Pikslou. Rozjetí Balauři  chtěli ukořistit už čtvrtou výhru v řadě, zatímco Piksla si chtěla spravit chuť z ne úplně povedeného vstupu do sezóny na týmu, se kterým v jeho historii ještě neprohrála.

První třetina začala v rychlém tempu. Piksla se hned chopila iniciativy a začala Balaury, kteří dali dohromady pouze dvě celé lajny, neúprosně tlačit. Tam, kde nestačila balaurská obrana však puku stál v cestě brankář Třináctý, který v tomto zápase dostal skutečně hodně prostoru pro ukázku svého umění. Balauři však počáteční nápor vydrželi a potí několikrát sami zahrozili. První třetina však skončila bez gólu.

Po změně stran se však bleskurychle prosadil Šena, o moment později zase vyrovnával z brejku Kvapil. Hra se začala přelévat ze strany na stranu a zápas nabíral tempo. K velké radosti fanoušků Piksly však puky padaly pouze do branky Balaurů. Na začátku třetí třetiny vedla Piksla už o tři góly a s Balaury to vypadalo bledě. Kdo však mladší tým odepsal, špatně udělal, protože 3 minuty před koncem bylo zásluhou Oulehly a Kvapilova hattricku vyrovnáno. Poslední slovo měla ale nakonec stejně Piksla, respektive rozhodčí a rolbař. V čase 42:32 v přesilovce dokončil svůj hattrick Kostelecký, načež rozhodčí zápas pro nedostatek času nekompromisně ukončil.

Špatnou náladu z předčasného konce (aspoň ze strany domácích) však vystřídalo všeobecné veselí při pozápasovém posezení na pardubické faře, protože po guláši a Kozlovi jedenáctce dokáže zůstat naštvaný jen málokdo.