Ředkev přemohla mistra!

V posledním domácím utkání udeřila ředkev hned v prvním střídání. Podobně tomu mělo být i tentokrát. Pěkná žabička T. Lorence přistála na čepeli J. Vraspírovi a ten z blízka nadvakrát dostal puk někam do oblasti gól/negól. O platnosti branky tak musela rozhodnout dovednostní disciplína – hádka s rozhodčím. Plachá až stydlivá argumentace domácích, že puk přešel čáru, však nemohla slavit úspěch. Skóre se tedy prozatím neměnilo. Domácí ale setrvalý tlak přece jen přetavili ve vedoucí gól. Bojové zkušenosti z výcvikového tábora v Egyptě zužitkoval J.Kalvoda – 1:0.

Domácího obránce P. Čípka zdobí nejen dokonalé čtení hry, ale také brilantní rozehrávka. Jednu takovou předvedl hned na začátku 2. třetiny, kdy zpoza své brány vybídl ke skórování hostujícího M. Krátkého a ten se nemohl mýlit – 1:1. Ztráta vedení 1:0 bývá pro domácí většinou bodem, po kterém se jejich hra rozsype. Naštěstí pro domácí, se do sestavy vrátil M. Schaffer, který čerstvě zahnal myšlenky na ukončením aktivní kariéry. Po přihrávce bratra Petra vrátil domácím vedení - 2:1. Domácí tlak nadále sílil a po úpravě ledu volala hlavně třetina, kde měl svoji svatyni výborný brankář Kouba. Ve 27. minutě byl vyloučen R. Šena. Na vrchol přesilovkového deštníku se postavil po dlouhé době hrající T. Břenek a tvrdou ranou zvýšil na 3:1. V tu chvíli ale zbývalo do dalšího úderu domácích pouhých 13 sekund. Tentokrát si již P. Čípek vybral za adresáta své přihrávky spoluhráče a T. Lorenc upravil na - 4:1.

V posledním dějství se domácí chtěli hlavně vyvarovat kolapsu a tomu přizpůsobili také strategii. Přesto po 6 minutách hry vymysleli D. Macků a K. Dufek branku naděje a snížili na 2:4. Že ale domácí nechtějí vítezství zadarmo se ukázalo hned v následujících sekundách. Nejprve nabídla hostům přesilovku nejnovější akvizice domácích J. Mareček, když vyhodil puk ze hřiště, o několik okamžiků později za ním přišel na besedu také T. Břenek, za hákování. Hostům se přesilovka 5 na 3 příliš nedařila, a tak se rozhodli pro údajně výhodnější 4 na 3. K časoměřičům Odešel Merta za sekání. Nízký počet hráčů na ploše vyhodnotil imaginární poličský trenér jako ideální moment nasadit rychlíka P. Schaffera. Krok se ukázal jako správný. Po několika sekundách nezbylo obránci Piksly než uvést unikajícího domácího útočníka do horizontální polohy pomocí podražení, rozhodčímu pak než zkřížit ruce nad hlavou. Sám postižený trestné bez problémů proměnil svým notoricky známým zakončením – 5:2. Do konce zápasu již Piksla jiskřičku naděje nevykřesala a domácí tak dokráčeli k prvním letošním bodům.

Oslabený mistr podal v Poličce houževnatý výkon, ale na ředkev hrající po dlouhé době v téměř plném složení to tentokrát nestačilo. Domácí tak stále mohou snít sen o vyřazovacích bojích.  Zcela v rozporu se zvyklostmi a s těžkým srdcem propustili domácí své soupeře na dalekou cestu do Pardubic hladové a žíznivé. Pokročilá hodina totiž tentokrát nepopřála posezení, na které se všichni těší. Tak snad příště!