Piksla veze z Rychnova bod, ten drží stále šance na první místo

Historicky nejslušnější utkání těchto dvou celků viděl rychnovský stadion tuto neděli. Pardubická Piksla přijela prakticky v nejsilnější sestavě jakou má a stejnou zbraní disponoval i celek Zilvaru. Již od samotného začátku to bylo také na ledě vidět. Velice disciplinovaný přístup, hra nahoru dolů avšak bez propadání obou obran. Také oba gólmani měli mnoho šancí se ukázat a oba si rozdělili zhruba stejnou porci zákroků. Průběh první třetiny i přes mnoho šancí nenabídl mnoho branek, pouze jedinou ve 13. minutě, kdy pardubická první pětka zcela zamotala domácím hráčům hlavy. Kostelecký zpoza branky nahrál na zcela nebráněného Zdeňka Blažka a ten se střelou z první nemýlil. První třetina tak skončila 1:0 pro Pikslu. Začátek druhé třetiny se nesl v mírném tlaku a zrychlením hry domácího celku, který byl korunován v 21. minutě vyrovnávacím gólem. František Vencl vyslal na Vítka silný projektil, který neudržel a do branky ho dorazil svoji první brankou v kariéře KAHL nováček Kuba Pomikálek. Radost domácích však netrvala dlouho, o tři minuty později odpověděla Piksla střelou Daniela Línka nad lapačku Dostálka a stav utkání byl opět o jednu branku více pro hosty. Druhá inkasovaná branka, jako kdyby naopak Zilvary probrala a nakopla k vyššímu rychlostnímu stupni. Byla to Piksla, která se musela bránit rychlým výpadům mladšího mužstva. Akce střídala akci, když v posledních vteřinách vyslal na branku soupeře puk Jindra Barabáš, jehož střelu vyrazil Vítek na volného Michaela Jirušku, který tesně před druhou sirénou poslal kotouč za brankovou čáru a stadion burácel stav 2:2. Třetí třetina již byla v režii obou golmanů, kteří se přetahovali o to, který z nich nakonec bude mít více zákroků na svém kontě. S přibývajícím časem stoupala nervozita a došlo k několika menším šarvátkám, ale ne s vyloučením. Ani jedno mužstvo nakonec nestrhlo vítězství na svoji stranu a tak poprvé v historii došlo mezi těmito dvěma mužstvy k remíze ale co víc. K remíze i v počtu udělených trestů - 0:0. Za to je třeba poděkovat oběma soupiskám i skvělému výkonu rozhodčího.