Salaš veze 2 body z Hlinska

Dne 13.1.2018 se odehrál zápas 5. kola mezi mužstvy HC Salaš a BK ŘKF Polička. Utkání bylo hráno na ledě zimního stadionu v Hlinsku. V tomto zápase šlo oběma týmům o udržení se v naději na postoupení do finálových bojů. Oba týmy si toho byly plně vědomy, a proto se zápas nesl ve velmi svižném a chvílemi i vypjatém tempu. Úvod utkání otevřel již ve druhé minutě Petr Schaffer a to bylo pro Salaš pořádné překvapení. Nicméně domácí hráči se nenechali nijak rozhodit a už v 6 minutě dokázal vyrovnat Jiří Novotný po pohotové přihrávce Davida Bastla. V deváté minutě se Salaš ujala vedení po gólu Davida Pérka a už si jej nenechala do konce západu vzít. Polička rozhodně nechtěla zápas položit, a tak tlačila všemi možnými i nemožnými způsoby, které vedly v některých situacích i k vyloučení, ale vítězství již hráčům domácího klubu vzít nedokázala. Celkové skóre 6:4 pomohlo hráčům Salaše udržet se ve středu tabulky a pozitivně se naladit na poslední zápas základní části.