Zápas skončil: Zapomeňte!

Ještě nedávno byly časy, kdy při vyslovení jednoho klofanského jména tuhla Salaši krev v žilách a dokonce jím Salašníci strašili své děti místo polednice: "Když budeš zlobit, přijde si pro tebe Břeh!" Dnes má ale naopak Salaš ve svém týmu hráče, jehož jméno bude Klofany budit hrůzou ze spánku: David Hromádko.

Sobotní dopoledne přineslo noční můru, kterou muselo prožít 35 diváků v ochozech chrudimského zimního stadionu. A přitom stačilo tak málo. Kdyby ostrostřelec Hromádko zůstal doma, mohli domácí prohrát lichotivě jen 1:2. Podílel se totiž hned na šesti brankách a s 5 góly a 1 asistencí výrazně promluvil do letošních statistik KAHL. V těch se na vrchol vyšplhal také David Bastl (1 + 2), který se dočasně usadil na špici kanadského bodování. Naopak smutným hrdinou dne byl domácí gólman Ríša Kočí, který z prvního místa ligových statistik spadl až na devátou příčku a znovu se musel rozloučit se šancí bojovat o nejlepšího gólmana ligy.

Hradečtí si dva body vystříleli už v první třetině, když hned v úvodu udeřili dvakrát během jedné minuty (Capinský a Jehlička). Zkázu dokonal svým hattrickem již zmiňovaný Hromádko. Salaš byla ve všech herních situacích lepší, silnější v osobních soubojích, lépe bruslila a jednoduše se dostávala do útočného pásma. A především: Salaši to dnes opravdu lepilo a prakticky všechny šance skončily brankou.

Za domácí se trefil pouze klofanský Jágr - Karel Korbel, který opticky upravil ve druhé třetině krásnou individuální akcí a skvěle umístěnou střelou na průběžných 1:6. Žádný obrat se ale nekonal a Klofani tedy museli spolknout hořkou pilulku v historicky největší porážce svého týmu 1:8.

Ozdobou zápasu byli především fanoušci, kteří neúnavně povzbuzovali i za nepříznivého stavu.

Příjemnou tečkou se pak stalo společné posezení na chrudimské faře, kde hráči obou mužstev probrali jak toto utkání, tak i vyhlídky do play-off. Karel Korbel pak ukázal, že je nejen šikovným hráčem Klofanů, ale také výtečným baristou a několika šťastlivcům připravil skvělou kávu!