Zilvar nadělil Poličce osmičku, ale přišel ve zbytku sezóny o klíčového hráče

Poslední utkání sezóny čekalo v Rychnově na celky domácího Zilvaru a Poličské Ředkve. Zatímco pro domácí to byl spíše zápas na rozehrání před playoff, který by upravil umístění v tabulce pouze kosmeticky, pro hosty to byl zápas naděje. Pokud by se jim povedlo zvítězit a Piksla obě poslední utkání sezóny prohrála, těsně by Ředkev proklouzla do playoff. Začátek zápasu tomu odpovídal. Zatímco domácí začali velice vlažně, hosté z Poličky hrozili nebezpečnými šancemi. Však také v šesté minutě se již jedna ujala. Střelu zpoza obránce vyslal na Dostálka Tomáš Lorenc a puk mu prošel mezi rukou a tělem. Skóre tedy 1:0 pro Poličku. Dlouho však mužstvu ve žlutých dresech radost na rtech nezůstala. Již za minutu a půl srovnal po přihrávce Jirušky skóre Jindra Barabáš a k tomu za dalších třicet vteřin dal hostům další zářez, tentokrát po přihrávce Petra Lukeše. Hra i nadále působila vyrovnaně avšak další kdo se opět radoval z branky byl Zilvar a úřadovala opět dvojice Lukeš - Barabáš, přičemž druhý jmenovaný třetí brankou završil čistý hattrick a to v čase 12:04. Po dobrém začátku tak skončila třetina pro Ředkev neslavně 1:3. Avšak velká mrzutost panovala i na střídačce Zilvarů. Po nešťastném střetu u mantinelu odešel do kabiny klíčový obránce a asistent kapitána Vojta Barabáš a do zápasu již nenastoupil. Tolik branek v první třetině se při zápasech Zilvaru zcela jistě nevidí a již vůbec ne v domácím prostředí. Avšak v tento den bylo modrobílé družstvo opravdu při chuti. Půl minuty po začátku druhé třetiny to potvrdil čtvrtou brankou a první v utkání Honza Švarc a asistoval mu obránce Standa Beran. Jakoby posledním nádechem vzdoru se Poličtí ozvali v čase 17:02, kdy David Šafář nahrál před branku zcela nepokrytému Pavlu Šimonovi a ten snížil na 2:4. Po té se již roztrhla stavidla na straně Zilvaru a nezastavil je ani jeden z nejlepších brankařů KAHL Martin Břenek. Ve 27. minutě opět nahrával Petr Lukeš, tentokrát nejstaršímu z B - Brothers Ondřejovi. Na konci druhé třetiny svítilo skóre 5:2 a nikdo z domácích fanoušků již neváhal, že zápas skončí jinak než ziskem všech bodů. Pět minut po zahájení třetí třetiny jim dal za pravdu kapitán David Krupička, kterému nahrával Jindra Barabáš. O tři minuty později přidal další branku nejslavnější z bratrů Barabášů a byl to jeho pátý bod a čtvrtá branka v utkání, na kterou mu nahrával Michael Jiruška. Finální podobu skóre završil ve 41. minutě Ondra Barabáš, kterému nahrával Standa Beran svojí druhou asistencí v zápase. Závěrečná siréna ohlásila konec utkání v konečném účtu 8:2 pro domácí. Tento výsledek znamená konečné umístění Zilvaru na třetím místě v základní části a hostující Ředkvi ukončil předčasně sezónu. Jeden z nejúspěšnějších týmů v medailových bojích tak bude letos poprvé v historii chybět v playoff. Utkání také zaznamenalo fakt, že Jindra Barabáš v posledním utkání sezóny zaznamenal úctyhodný zápis 4+1 do individuálních statistik a pokud ho ve zbývajících dvou utkání KAHL nikdo nepřeskočí, obhájí vítězství jak ve střelecké soutěži tak v kanadském bodování. Na celém utkání byla ovšem veliká a nepříjemná kaňka. Po již zmíněném střetu u mantinelu v první třetině, si ošklivě poranil ruku klíčový obránce týmu Vojta Barabáš. Po návratu z nemocnice byla na posezení řečená diagnóza dvojité zlomeniny na levé ruce a neodkladná operace. Pro Vojtu tak sezóna skončila a Zilvaru tak bude moci pomoct při cestě za vysněným titulem už pouze z tribuny.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.