Na Krátký byli všichni krátký

Základní část KAHL jde do finiše a pardubickou Pikslu čekal hektický týden. V úterý 30.1. utkání s Vraníky a  ve čtvrtek 1.2. zápas s Klofany.

I když bylo v úterý již jisté, že černý Petr zůstal v rukavicích hráčům z Poličky, nehodlal ani jeden tým nechat ležet body na ledě pardubické Tipsport arény. Po počátečním oťukávání to byli domácí, kdo otevřel gólový účet. V 7. minutě našel Martin Krátký krásnou přihrávkou z po za brány v mezikruží svého otce Miloše a ten pohotovou střelou švihem propálil Michala Hanče v brance Slatiňan.

Radost hráčů v bílých dresech však netrvala příliš dlouho. V 9. minutě jim ji zkazil Miroslav Rubič. Z druhé vlny si najel na přihrávku od Víti Nováka a trefil přesně k tyči brány, kterou hájil Roman Vítek. 1:1.

V 11. minutě se dopustil nedovoleného bránění Dan Línek, ale Vraníci svoji výhodu nevyužili. Ve 14. minutě se provinil pro změnu hostující Martin Harsa sekáním, ale protože se ani domácí střelecky neprosadili, skončila první třetina stavem 1:1.

I druhá třetina přinesla vyrovnaný obraz hry, ozdobou byly především výkony obou brankářů, kteří pochytali téměř všechny střely, které na ně útočníci vyslali. Jedinou vyjímkou bylo ve 26. minutě doklepnutí Miloše Krátkého, přihrávku mu opět naservíroval jeho starší syn Martin. 2:1.

Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny.

Vstup do závěrečné části vyšel lépe Piksle, po třetí v utkání přihrával Martin Krátký, tentokrát svému mladšímu bratrovi Alešovi. 3:1.

V téže minutě byl za sekání vyloučen Petr Bohuňek, hosté se však nejen dobře bránili, ale i několikrát nebezpečně ohrozili branku domácích. Sotva byli Vraníci v plném počtu, vystupňovali tlak a odměnou jim byla druhá branka M. Rubiče, tentokrát mu přihrával Jan Polášek.

Snahu o vyrovnání přibrzdil hostům Tomáš Kulhánek, který se nechal vyloučit za držení. Hráči v oranžovém sice přestáli oslabení bez pohromy, ale přišli o drahocený čas a Piksla už si vítězství nenechala vzít a nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play Vraníků.

Nejlepšími hráči utkání byla rodina Krátkých v domácím dresu a Miroslav Rubič, dvougólový slatiňanský střelec.