U Kolína je rovina

První třetina patřila jednoznačně Tookanům, kteří se s velkou plochou kluzitě vyrovnali velice rychle. Výsledkem byl v čase 6:06 první gól v síti "domácích". Po příhře Vlasatého pálil od modré P. Vošahlík a puk si Vraníci do branky doručili sami 0:1. Skóre se měnilo do přestávky ještě jednou a znovu puk lovil gólman Slatiňan, 10:22 pálil Šika a P.Vošahlík nahrával, 0:2.

Do druhé třetiny Vraníci nastoupili s vůlí změnit nepříznivý stav a po třech minutách ujel Pejcha a v čase 18:09 upravil na 1:2. Tookani odpověděli prakticky okamžitě a naznačili, že jim rozdíl dvou gólů vyhovuje lépe, dvacátá minuta Grygara po asistenci Vlasatého 1:3. Druhá třetina přinesla ještě jednu změnu skóre. 26.minuta, Pejcha nahrával a P.Novák snížil znovu na rozdíl jednoho gólu, 2:3.

Třetí třetina, zápas i přes patrnou únavu obou celků drží napínavý náboj. Souboje stále mají hokejový punc a Tookani si nepřipouštějí problémy. 39.minuta a znovu odskakují na rozdíl dvou branek, D. Vošahlík za podpory Jarolímka, 2:4. Ale Slatiňany se do třech minut znovu přibližují na rozdíl jednoho gólu, Pejcha nahrával Poláškovi, 3:4. Závěrečný tlak slatiňanských ale nakonec nepřišel, jelikož si rozhodčí Musil dvouminutové tresty schoval až na samý konec utkání. Dva hráči vyloučení ve 43.minutě během sedmi vteřin a oba straně domácích. Ani Tookani nevyužili převahu dvou mužů v poli. Utkání končí poměrem 3:4. Tookani vybojovali druhé místo a Vraníky čeká ještě jeden zápas s Pikslou.