Slatiňanské Deja-vu

Že to dopadne pro domácí špatně mohlo předznamenat již utkání, které předcházelo zápasu. Domácí hokejisté HC Chrudim podlehli Litomyšli  a skončili tak tažení svou soutěží.

Tookani nastoupili proti nemocí oslabeným domácím v silné sestavě a od prvních minut začali diktovat tempo i rytmus utkání. Zatímco hosté hráli rock´n´roll, domácí tančili valčík. Takže skóre narůstalo a s ním i frustrace domácích. V první třetině se na listinu střelců zapsali postupně Skružný, Vlasatý J. a Vlasatý P. a stanovili tak výsledek první třetiny na 0:3.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, jen pravidla starších žáků chvílemi střídala pravidla dospělého hokeje a občas se před brankami a u mantinelu jiskřilo, jak to ve čtvrtfinále bývá. Skóre znovu měnili pouze hosté a tak po brankách Šiky, Vlasatého P. (2x) a Podvala byl poměr ustaven na číslech 0:7.

V poslední pauze si hráči vzájemně připoměli pravidla a tak se začal hrát zase dětský hokej. Snaha domácích vstřelit alespoň čestný gól vyšla naprázdno a hosté se již nikam netlačili, proto se skóre z konce druhé třetiny neměnilo a zůstalo tak na hrozivých 0:7 z pohledu domácích.