Tookani letos potvrzují svoji formu a jdou do semifinále

Po prvním čtvrtfinále se zdálo, že by mohlo být jasno o postupujícím. Ovšem opak byl pravdou, nic jasného nebylo a Vraníci se tentokráte na Tookany velmi dobře připravili a málem vše zdramatizovali. Však také celou první třetinu nepadl gól, ačkoliv v prvním zápase již Tookani na konci první třetiny vedli 3:0.

Přes snahu Tookanů Vraníci nejen že houževnatě odolávali, ale i několikrát ohrozili Přeuče v bráně. To Tookanům na klidu rozhodně nepřidalo a také se to odrazilo na jejich nervózní hře. Navíc Tookanům jako by po obědě zamrzly a zatuhly nohy a tak nevyužívali svojí rychlosti k přehrání soupeře, který naopak velice disciplinovaně bránil a podnikal rychlé protiútoky. Naštěstí měl Přeuč v bráně svůj den (asi proto, že měl podporu v divácké sekci) a tam, kde hráči v poli zaspávali, on vše s brilantní jistotou vyřešil.

Ve druhé třetině se dlouho obraz hry opakoval a Tookani už museli poslouchat narážky od Vraníků, jestli mají vybrané lidi na nájezdy. Nicméně v závěru třetiny se konečně Vojtovi Šikovi podařilo dopravit buk za výborně chytajícího Čejku po krásné přihrávce Milana Vrabce zpoza branky.

Když navíc v začátku třetí třetiny Pavel Vlasatý byl vyzván příhrou Vítka Šediny ke střele a on tahem od modré v přesilovce upravil stav na průběžných 2:0, zdálo se, že Tookani nakonec svoji nervozitu sklepou a dovedou zápas k vítězství a postupu do semifinále. Ale to se nelíbilo Vraníkům, které jako tento gól povzbudil k ještě většímu náporu, který vzápětí korunoval Zbyněk Pejcha gólem. Rázem to bylo zase jen o gól a do konce zbývalo ještě dlouhých 11 minut. A tlak Vraníků rozhodně nepolevoval. Nicméně Tookani se dokázali ubránit a i když Vraníci v závěru na poslední 1,5 minuty nasadili Power Play, nepodařilo se jim průběh zápasu otočit a tak Tookani přeci jen do semifinále postupují!