Připravení Klofani nedopustili opakování blamáže ze základní části

VS

V neděli 25.2 ve večerních hodinách se po roce znovu ve stejné fázi soutěže potkali Klofani se Salaší, aby zahájili řešení hádanky, který tým doplní semifinalisty Zilvar, Tookany a Balaury. Poslední dostaveníčko obou soupeřů před pěti týdny skončilo pro Klofany blamáží a nejhorším výsledkem klofanské historie. S ohledem na tuto událost a postavení v tabulce vstupovala Salaš do utkání z pozice favorita.

Všichni čtyři diváci chrudimského zimního stadionu byli od prvních minut svědky napínavé bitvy v play off tradičních soupeřů. Hned ve 2. minutě přišla situace jak vystřižená z minulého zápasu. Klofani se sami zamkli ve svém obranném pásmu a po sérii lapsů a minel nabídli Salaši první nahození na gólmana - 1:12, Jan Novák, 0:1. Kdyby o dvě minuty později Kočí s velkým štěstím nezneškodnil tutovku Sodomky, zřejmě by se historie opakovala...

V 8. minutě si šel klofanský Švejda sednout za držení. Poučen sledováním ranního finále olympijského turnaje se ve vlastním oslabení vydal lišák Korbel kličkovat salašnickou obranou, aby po půl minutě, kdy ho nikdo nechytil, předal puk k ráně Lukáši Pavlíkovi - 7:45, stav 1:1. Zbytek třetiny nahoru dolů, plné nasazení obou týmů, leč koření hokeje už žádné. Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Klofanům. Krátký zámek, zmatky před gólmanem, urputně bojující Lubor Slezák a šťastné bekhendové šťouchnutí Břeha - 15:57, 2:1. Zodpovědné přistupování Klofanů ve středním pásmu nedávalo Salašníkům příliš možností k vyrovnání, třetina tak skončila jednogólovým rozdílem. V závěrečném dějství nejprve zazvonila klofanská tyčka, krátce na to se při zakládání přesilovky z vlastního obranného pásma přiřítil Lukáš Schlinger a přízemní, leč za obráncem skrytou, střelou od modré čáry nachytal gólmana Hladkého na švestkách - 36:40, stav 3:1. Klofani si tentokrát ve zbytku hrací doby odpustili své pověstné zkraty, Salaš nepustili do vážnějších šancí a dvougólový náskok uhájili do závěrečné sirény.

Na rozuzlení příběhu si počkáme do sobotního odpoledne. Vytěží Klofani ze své lepší výchozí pozice a přejdou přes Salaš i letos, nebo se domácím podaří na svém ledě zvítězit a soupeře přehrát na nájezdy? Sobota 3. 3., 16:30 - Hradec Králové, velká hala.