Osmý ročník KAHL začal v Chrudimi

Po minulé sezóně několik hráčů domácích přerušilo kariéru nebo pověsilo brusle na pomyslný hřebík. Jedním z nich je i Martin Douša, který se ujal exponované role trenéra a vedl poprvé věkově nejstarší tým ligy proti jednomu z nejmladších. V zápasech Balaurů je publikum zvyklé na rychlou kombinační hru okořeněnou mnoha góly. Ale dnes tomu mělo být jinak. Stav na světelné tabuli poprvé měnili Vraníci. Po příhře Nováka se poprvé v utkání prosadil Polášek (1:0). Draci šli záhy do čtyřech, ale přesilovka domácích neměla dlouhého trvání. U branky Balaurů se otočil Novák tak nešťastně, že zranil jednoho z pardubických hráčů vysokou holí v obličeji. A jelikož se na tváři mladého draka objevila krev, šli domácí na čtyři minuty také do čtyřech. Na ledě vzniklo tak více prostoru pro rychlonohé borce a Teplý je jedním z nejrychlejších. Zavezl puk do třetiny domácích a vybídl Koubu (1:1). Konec třetiny. Druhou třetinu začali aktivněji Balauři a po nahrávce Demla otáčel Bažant (1:2). Po několika skvělých zákrocích obou gólmanů se skóre měnilo ke konci třetiny. Před Pavelkou se zjevil osamocený Karlík. Tváří v tvář uspěl strážce svatyně Balaurů, ale vyražený puk uklidil z úhlu do sítě Harsa (2:2). Druhá třetina skončila opět smírně. Gólový účet třetí třetiny otevřeli pro změnu domácí. Po Tlapákově asistenci skóroval střelecky disponovaný Polášek (3:2). Po třech minutách Pejcha zpětnou přihrávkou nabil Bohuňkovi a Pavelka si puk nešťastně srazil za sebe (4:2). Zvýšená aktivita Balaurů přinesla záhy ovoce a po Kvapilově asistenci vymetl pavučinu v Beksově brance Teplý (4:3). Kýženého vyrovnání se ale draci nedočkali. Na rozdíl dvou branek odskočili Vraníci po akci Pejcha Opavský (5:3). A na konečných 6:3 zarovnal Karlík po Bohuňkově nahození. A tak se po korektně hraném utkání mohl z vítězství se svými svěřenci radovat i novopečený trenér Douša.